• birazdan allah rızkını verircilerin dolacağı başlıktır.
    allah verir de rızkını mı verir yoksa asgari ücretle 5 çocuk yapan babaya ceza mı verir onu bilemem.
  • garibanların sosyal hayata, eğlenceye, sinemaya, tiyatroya, kitaba, hobiye be hatta bazen tv izlemek için elektriğe verecek paraları yok. seksten başka ne yapsın. korunma yolları da baya maliyetli . ondan sonra tabi bebeler boy boy...
  • eğitimsizliğin ve kendini bilmezliğin dışa vurumu.

tamamen duyguları kenara bırakıp objektif bakmak lazım bu konuya. çocuk istemek, çocuk sahibi olmak tabii ki herkesin hakkı. fakat bunun için para verilmediği ve herhangi bir sınırlama olmadığı için önüne gelen çoğalıyor.

misal, ben bir villa almak istiyorum ama bunun için 15-20 yıl çalışmam gerekiyor. ama adam çocuk isteyince bunu 10 dakikalık bir çalışmayla yapabiliyor. isteğin ilk aşamasında herhangi bir maddiyat olmadığından düşünmeden, ileriyi görmeden hareket edebiliyor insan. burada tamamen arzular üzerinden konuşuyorum.

‘allah rızkını verir’ diye de bir avuntu tutturmuşlar. bakamayınca, dilendirince de adına kader diyorlar.
  • helal olsun denilesidir..

biz ortalama üstü gelirle, tek çocuğun üstesinden gelemiyorken, takdir edilesidir.
  • bırak 5 çocuğu bazı kişiler hiç bir şekikde çocuk sahibi olmamalı. doğur, doğurttur bırak meydana. ondan sonra hem kendi başını hem de başkalarının başını yaksın. adam gibi bakamayacaksan neden çocuk sahibi oluyorsun ki.
  • akıl kârı değildir.
  • sonra sokaklarda biri elinde biri karnında dileniyorlar. yapma arkadaş neyin kafasındasın ?
    sonuçta bi günde o duruma düşmedin durumun zaten belli niye çocuk yapıyon nasıl yapıyon korkmadan? valla yardım falan etmem
  • ve sonra geçinemiyorum diye ağlamak ulan çocuk bu herşeyi masraf 5 çocuk sahibi geçinemeyen patronlar var aq
hesabın var mı? giriş yap