41565 entry daha
  • yine hakkında her boku bilologların fikir beyan ettiği yatırım aracı. teknik yok, grafik desen hak getire. analiz desen yok, öngörü zaten yok. varsa yoksa omo boz boylo dodok duduk…

yahu!!!telegram şaklabanlarının gazına gelip şurada 2-3 satır yazmayın. kendi öznel fikirlerinizi belirtin, mesletlerinizi ortaya atın.

görsel

gurula taşıdığımız poz. yürürse rolex, kademe altına inerse stop yine rolex.
  • 74.000 ile 75.000 fiyatlarında toplam 7 milyar dolarlık short işlem için gümleme birikmiş. 60.000'e kadar da 2.7 milyar dolarlık long işleme ait gümleme var.

52.000'den 60.000'e gelirken aşağı yukarı bu kadar short gümlemesi vardı.

buradan bile belli yani yönün yukarı olduğu. en azından yukarıya daha hevesli olacağı. sonuçta borsalara para lazım. taş mı yiyecekler?* o 7 milyarı (ki an ve an artacaktır. korku, panik, endişe varsa insanlar short işlem açmaya daha meyilli olacaklardır) almak için bile fiyatı oralara bir getirirler diye düşünüyorum.

ne boğa bitti, ne çöküş başladı. bu fiyat değişimlerinde sakin kalamıyorsanız kripto borsası size göre değildir. altın alın, dolar alın.
  • an itibarıyla altcoinler için alım fırsatı veriyor. bana göre bu hafta için son alım fırsatı. yine düşer mi düşer ama haftasonunu kırmızı geçirdi piyasa. sıra yeşilde. bence bi kaç saat içinde yemyeşil olacak piyasa. param olsa ekleme yaparım ama yok. o yüzden satmadan bekleyeceğim. hedef 75 üstü bence 90k gelecek. bunlar öngörü his. piyasadaki alımları izlediğimdeki durum. her şey olabilir ama ben bunu bekliyorum.
  • 67 binin altına inerse kaçmak fena fikir olmayabilir :) ya da benim gibi kısa pozisyona geçmek..
  • - ihtiyaciniz olmayan parayla oynayin.
    - paraya ihtiyacınız varsa oynamayin.
    - vadelide oynamayin.
    - yüksek meblağ ile girdiyseniz 1 milyar hacim altindaki coinlerde oynamayın.
    - bütün malvarliginizla tek bir coinde oynamayın.

şimdi oynamayin lafima takilan ekşi traderleri bik bik konuşacak. bu bir oyun baska bir şey değildir.

illa kazanmak isteyenlere akmasa da damlayacak 2 önerim olacak;

1- launchpool kovalayip stake havuzlarina yeni çıkacak coinlere fdusd ile girin. yeni cikacak coinleri paraniz değer kaybetmeden kazanirsiniz. ne kadar kazaniriz derseniz 1 gunluk stake karsiliginda 1000 dolariniza ortalama 2-3 dolar kazanirsiniz. bu iyi bir getiridir. yilliga vurdugunuzda ortalama %90 faiz demek. tabi ayin ortama taş catlasa 10 günü faydalandigimiz birşey onu da unutmayalım.

2- earn kısmından paranizi usdtye cevirip borç verirseniz yillik ortalama olarak dolariniza %15-20 arasinda faiz alırsınız. bu surekli getiridir. paranız hem dolar olarak kaldığından tl olarak büyür hem de faiz islediginden dolar olarak büyür. istediginiz zaman cikabilirsiniz. okx borsasinda faiz getirisi binanceye göre bir tık daha yüksek bu da ekstra bilgi olarak dursun.

işte bu oyun değil yatırımdır.
  • bitcoin kumardan da beter bir spekülasyon aracıdır. devletlerin buna nasıl izin verdiğini anlamıyorum. karanlığa para atıyorsunuz, dönerse ne ala, dönmezse bittin. bu yatırım değildir. yatırımın belirli şartlarda ne getireceğini ya da ne kaybettireceğini kestirebilirsin. bu öyle bir şey değil. ne olunca düşer, ne olunca yükselir belli değil. kumarda bile bir olasılık hesabı vardır. bunda o da yoktur.
  • altların anası ağladı anası yeter çık in çık in
  • altlar geri dönüş için uygun durumdayken saatlik grafikte aşağı çize çize anasını sıkıyorlar piyasanin. buradan piyasanin yukarı gitmesi lazım, gitmezse yanılmış ve karımın yarısını vermiş oluyorum. bir süre işleme girmem kenarda beklerim. sikerim böyle piyasayı.

eğer buradan donmuyorsa ayı hayırlı olsun. herkesin agzinda dolasan, fenomen orospu evlatlarinin 0 bilgi ile boga boga yatirim al bekle dedigi boganizi gotunuze sokabilirsiniz.

hicbir zaman o twitterdaki orospu evlatlari gibi götümden element uydurmadım. piyasa haftalık kapanışı genel durumda bullish yaptı, hepsi majör desteği üzerinde. günlükte dibe vurmuş indikatorler, trend dönüş formasyonu olarak harmonik formasyknlar oluşturdular. eğer buna rağmen, majör desteklerin altında kalıcılık ile kısa vade grafiklerde aşağı çize çize gideceklerse bu düşüşün sonu yok. majör destek dediğim; ethereum 3521 mesela.

harmonik formasyon oldu dönecek diye bir şey de yok, oluşturup bir üstteki finonacci sebiyesi üzerinde kapanislar geldi. tüm bunlara rağmen yukarı gitmeyen piyasanin anasını avradını sikerim, mali mülkü satar çıkar giderim. orospu çocukları. aşırı tiltim.

tilt olmamın sebebi; boga boga diye dolaşan fenomenimsi orospu çocukları. çok küfrettim. hepsinin anasını sikeyim. twitter internetin got deliği.
  • bazı insanlarda hisse senetlerinin riskinin bitcoin'e göre daha düşük olduğuna dair yanlış bir kanı var. evet, bu belki 2010'lu yıllarda doğru olabilirdi (ne de olsa o zamanlar bitcoin henüz çok yeniydi) ancak günümüze baktığımızda bitcoin'in köprüyü çoktan geçmiş olduğunu görüyoruz.

bazen sosyal medyada görüyorum işte şu hisse çok kazandırdı, şu kadar arttı şeklinde paylaşımlar. nedense başarısız olmuş, batmış şirketlerden hiç bahsedilmiyor. işte biz bu duruma "survivor bias" (hayatta kalma yanılgısı) adını veriyoruz.

blackberry zamanında 140$ görmüş, bugün 2,85$.

nokia 2000 yılında 63€. bugün ise 3€.

tabi ki bu hiç hisse senedi yatırımı yapmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. elbette çeşitli şirketlere yatırım yapabilirsiniz. ancak risklerin de farkında olmakta fayda var.

bitcoin'i dünyanın dört bir yanına dağıtılmış defterler gibi düşünebilirsiniz. merkeziyetsizliği, bir merkezi olmaması da buradan geliyor. ağın güvenliği ve denetimi dünyanın dört bir yanına dağılmış onbinlerce bilgisayar tarafından sağlanıyor. bu yüzden bitcoin'i durduramıyorsunuz.

bu elbette bitcoin'in asla ayı piyasaları yaşamayacağı anlamına gelmiyor. bu arada ben ayı sezonlarını çok severim. alım için en güzel zamanlardır. peki sonraki ayı sezonu ne zaman başlar? herkes 2026'yı bekliyor ama bitcoin bu hızda devam ederse ayı sezonu düşündüğünüzden çok daha erken başlayabilir. ben ayı sezonunun kasım 2024'ten önce başlayacağını düşünmüyorum. 2024 sonu ile 2025 bahar dönemi arasında olabilir. en geç 2025 sonbahar. önümüzdeki ayı sezonunda abd hükümetinin coinbase'e çökmesi gibi olaylara tanıklık edebiliriz. (işte size bitcoin etf'lerinden uzak durmak için bir neden daha, al bir hardware wallet o kadar zor değil yahu)
  • "boğa daha başlamadı bile" mi #162530867
    hahah buna anca gülünür. boğanın yarıdan fazlası bitti haberi yok. evet hem btc için hem altcoin piyasası için bir yıldan fazladır boğa yaşanıyor ve yüzdesel olarak bunun çoğu bitti. kesin bilgi.
    birinin daha önce piyasadan çok para kazanmış olması piyasayı doğru analiz ettiği anlamına gelmeyebilir. yanlış analizlerle şansa kazanmak da mümkün.
74 entry daha
hesabın var mı? giriş yap