şükela:  tümü | bugün
4351 entry daha
  • varlık sınıfı olarak kabul edilmeye başlanacak olmasıyla fiyatlarının katlayarak artacağı (bkz: şant manukyan) tarafından söylenen takip ettiğim kripto paradır.
  • black friday'de durumunun ne yönde değişeceğini henüz kavrayamadığım para birimi.
  • sene milattan önce 3000, o zaman 2 sentti, alayım dedim ama almadıydım. şimdi dörtyüzbin dolar olduğunu görünce kafamı taşlara vuruyorum.

he ak, tamam. gördüydünüz, almadınız. aferin önce sen gördün, al bedava 1000 bitcoin. yeter be.
  • adeta hayatın sanal bir yanılsama olduğunun kanıtı.
    biz çok kıymetliyiz.okullar bitirdik.minicik yavrularımız prenses,prens.
    yuvamız kıymetli,herşeyi biz biliriz.acayibiz deriz.
    sonra güm aldatılırız veya batarız.hiç olmadı ölürüz.
    bitcoin gibi insanlarız.
    değerli olduğumuzun kriterleri ölçülemez.kontrol edilemez.öngürülemez.
    böyle hayata bitcoin yakışır.garantimiz yanılsamalarımızdır.
  • bir dolarken haberim vardı. o gün alsam bu vizyonsuzluk ile en fazla 10 dolara kadar tutar satardım. parasıyla kredi kartını kapatırdım. neden, çünkü vizyon ne arar la bende. maaşa ekstra 500 tl yatsa mutlu olan insanım. dolayısı ile hayıflanmıyorum.

ha o zaman alıp, olduğunu unutup, şu an kenarda 100 bitcoin’im olduğunu hatırlasaydım o zaman başka. ne güzel o parayla ev alır kirası ile gül gibi geçinirdim. bilmem anlatabiliyor muyum??
  • edit: yav tamam internet şakasıymış amk mesaj atmayın meşazınızı aldım tamam. (kızlar mesaj atabilir)

az önce internette private key oluşturma ile ilgili araştırma yaparken bir şey buldum ve acayip şaşırdım.

aslında bir site buldum. http://directory.io/ diye bir yer. anladığım şu:
    elemanın biri basit bir sistem yazmış ve belli bir pattern'ün sonuna random karakterler vererek sürekli private key üretiyor. adamın pattern'ü şu:

5hphagt65tzzg1ph3csu63k8dbpvd8s5ip4neb3kes

bunun sonuna sürekli 9 haneli eklemeler yaparak, bunlara birer de public key oluşturuyor basit bir şekilde. bunun yanında bir de oluşturduğu public key'in içinde para var mı diye de otomatik kontrol ediyor.

varsa ne oluyor? paralar mokoko.
    bir-iki sayfa da değil, milyarlarca sayfa veri oluşturmuş herif. ilk sayfada birçok "kullanılmış" hesap var. tamamının bakiyesi sıfır ve ortak noktaları son aktarımların hep aynı veya ilişkili hesaplara yapılmış olması olarak görüyorum.

mesela bu hesap:
    https://blockchain.info/…e5xeayiisdgaijzezsiquflh16

içinde 9 btc var. hiç çıkış olmamış, hep giriş olmuş ve ilk sayfadaki en az 2 hesap son bakiyesini buna göndermiş. bu bir tesadüf olabilir mi? adamların private keyleri neredeyse aynı. sanmıyorum.

eğer durum anladığım gibiyse bu btc işinde götü kollamak gerekiyor diye düşünüyorum. çünkü bu sistem tahmin ettiğim gibi çalıştıysa bu adam çok hesap boşaltmıştır. bakalım altından ne çıkacak.

edit:
    bu da başka bir hesap: https://blockchain.info/…rfdj8jjhwxfzljph8b9zethr9z
    içinde tam 55 bitcoin var ve 256 işlemin tamamı giriş.
  • 5 sene önce sözlük semalarında adına rast geldiğim, sadece miningle btc alınabiliyor zannettiğim, kulağıma daha fazla çalınmaya başladığı vakit de herhalde en küçük işlem 1 btc ile yapılıyordur zannedip yine uzak durduğum, sonrasında 20000-30000tl bandındayken girmeye kafayı koyduğum girmeden önce takip ederken günlük en az 2000-3000tl lik hareketler gözlememe rağmen girdikten sonra adeta muhafazakar bir para birimiymiş gibi günlük hareketi yüzde 1,5-2'yle kısıtlanan bana nispet yapan para birimi.
  • bu siteye girip kredi kartı ile bitcoin alabilirsiniz, kredi kartının aylık faizi, bitcoinin getirisinden az oluyor. yani her türlü kazanabilirsiniz. yatırım tavsiyesi değildir. mal değilseniz insan gibi yatırım yaparsanız zaten. bu marketin uygulamasından kolaylıkla da al sat yapabiliyorsunuz. diğer marketlere oranla daha iyi olduğunu söyleyebilirim. verdiğim link tabi ki ref link.
  • meraktan soruyorum, daha önce bu başlıkta açıklanmış olabilir :

elinizde 5 btc var ve nakite çevirmek istiyorsunuz diyelim. bunun tek yolu türkiye'deki exchange sitelerine coinleri transfer edip oradan banka hesabına aktarmak mıdır?

yüksek meblağlar bozdulurken gerçekten denetimden kaçılabiliyor mu? sormuyorlar mı "bu para nereden geldi?" diye?
  • sözlükteki hiçbir başlık altında yazılanlar burda yazılanlar kadar anlamlı olmamıştı sanırım.

kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışan vizyonunu ziktiklerim, burda birbirlerine link vererek yine birbirlerini sikmeye çalışıyor üç kuruş için.

zirveye ne zaman çıkıp, ne zaman patlayacağını şimdiden biliyorsanız çok karlı yatırım aslında. yok geleceği bilmiyorsanız mega holdings başlığını okuyun. aynısının global ve çok daha komplike olanı sadece.
19 entry daha