şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
12636 entry daha
  • her hafta 3-4 günde bir atmde hesabıma yatırdığım paranın beni üzmeyecek kadarı ile btc alıp biriktiriyorum. minimum 100, 200 lira kadar alıyorum her seferde. düşse de alacağım, yükselse de. bir kaç sene sonra bakalım ne elde edeceğiz. ha topraktan ev alıp 3 sene bekledin. ha böyle yaptın. benim için ikisi de bu devirde aynı risk. herkes kaçarken ben giriyorum. altcoinlere kesinlikle girmiyorum. yükselirse btc yükselecek. ethereum zaten 100 lira olacak bu gidişle. ethereumu kazarakta cıkarıyorum. zorluk beklediğim kadar düşmedi. ayı piyasasının, insanları kaçırarak zorluğu daha da düşürüp ortamı gerçek madencilere bırakması gerekiyor. işin parasal boyutunu bir kenara bıraksak ben ileriye dönük elimde bitcoin, ethereum ve stellar tutmak istiyoruım.

--- motto ---

gün gelecek almadığım her bitcoin için bana küfür edeceksiniz!..
    --- motto ---

edit: btcturk'ten alim yapiyorum.
    edit2: etc dev/ kurucusu takimdan cikmis dagilmislar. etc yi sanirim komunute devam ettiriyor. etc ye guvenmeyin..
    edit3: stellar konusunda cok oneri var. uzmeyecek kadar alinabilir. ben alacagim.
    edit4: bana yukselir mi alcalirmi su coin alinir mi diye sormayin. ben kendim takilmaca parami hibe ediyorum. bilmiyorum ne olur.
  • son keriz tokatlamasını çok yakında yapacak olan sanal paradır.

1-2 ay içinde 4000-4500 leri görecektir , peki sonra mı ne olucak , tabi ki nisan ve mayıs gibi 2500 lere düşecektir.

not : yatırım tavsiyesi değildir.
  • düştükçe sevinenleri üzecek bi haberim var. düşüşten de kazanılıyor. bitfinexte kaldıraçlı oynayıp satışta kalıp düştükçe kar edebilirsiniz. daha da düşeceğine bu kadar eminsen buyur gir, sen de kazan. hatta bi tek sen kazan. biz hepimiz alıştayız düştükçe zarar ediyoruz çünkü!
  • yükselecek diyenler ile mehmet aydın geri dönecek aldığı paraları ödeyecek diyenler aynı saflıkta insanlar.

dünyanın en büyük sazan avı para birimi.
  • bir şeyin fiyatı ona yatırım yapan yada yapmayan herkesin ortak mutabakatı ile oluşur, yani limon 5tl ise ve bunu ucuz bulanların sayısı fazlaysa fiyatı artar, fiyatı çok bulanların sayısı fazlaysa, orta vadede arz da uyum sağlar ve fiyat düşer. dolayısıyla milyarlarca insanın aktif yada pasif (hiç bitcoin almayan birisi de aslında fiyatı belirliyordur) farketmez birlikte belirledikleri bir fiyat varken ortada, sadece 2 ekşi yorumuna bakarak "hıımm inecekmiş" yada "hımmm çok çıkacakmış yakında" falan demek gerizekalılıktır
  • er geç yükseleceğine inananlardanım. ama şu çok hoşuma gitti: https://twitter.com/…lub/status/1073756998179663872
  • bitcoin fiyatlarında yaşanan olayın adı market cycle. son 1 yıldır yaşadığı düşüş ne ilk ne de son olacak:

2011-2012: 48 hafta yükseliş
    2012: 22 hafta boyunca tepe noktasından düşüş (-93%)

2012-2013: 72 hafta yükseliş
    2013: 12 hafta boyunca tepe noktasından düşüş (-80%)

2013: 20 hafta yükseliş
    2013-2014: 58 hafta boyunca tepe noktasından düşüş (-86%)

2015-2017: 152 hafta yükseliş!
    2018: 51 haftadır tepe noktasından düşüş (şimdilik -84%)

bu fiyatlardan alım fırsatını kaçıranlar bir sonraki tepe noktasına çıkışta ya pahalıdan alacak (fomo) ya da buralarda ağlayıp diğer insanlara küfür etmeye devam edecek. bu insanlar da hiç değişmeyecek :)

https://medium.com/…g-you-need-to-know-d7a804b05c93
  • bunun tekrar yükseleceğine inananlarla çiftlikbank tosununun ülkeye tekrar giriş yapacağına ve herkese paralarını kar payları ile dağıtacağına inanan kesim aynı. tek fark birinin twitter hesabı var birinin facebook.
  • yahu yükselecek veya yükselmeyecek. yatırımcısı bunları düşünerek bilerek giriyor zaten bu kriptoya. amk benim anlamadığım bitcoini almayıp üstüne bir de alanlara ne diye bu kadar söyleniyorsunuz? size giren çıkan nedir, söyleyin biz de bilelim.

market cycle bunu daha önce de yaptı, şimdi de yapıyor. global olarak kriz beklentisi yatırımcısını ürkütüyor haliyle. herkes kendi derdinde, ama kriptodan bir bok anlamayanlar da gelmiş burada yok şöyle yok böyle diye sallıyor.
34 entry daha