şükela:  tümü | bugün
11898 entry daha
  • uygun indikatörler ile fiyat takibi yapıldığında, indikatörlerin ürettiği al-sat sinyalleri ile ciddi kar ettiren kripto para birimi. sinyal isteyen yeşillendirsin ;)
  • bu sabaha karşı bitfinex'te bir balinanın aşağı yukarı 7000 btc alışına şahit olduk, sanırım bir büyük yukarı hareket geliyor. haftanın bitimine kadar yeni bir analiz yapacağım.

bir önceki entry'de açtığımız short, 5900'de 1/3 kâr aldıktan sonra 6230'da stoplandı.

4 saatlik grafikte fiyat hem tenkan-sen'in hem kijun-sen'in üzerine çıktı, bir sonraki hedefi incelmiş ichimoku'nun üzerine çıkabilmek, bulutun alt kısmı olan 6450 seviyesi aynı zamanda günlükteki tenkan-sen'in direnç yarattığı bölge.

bu gün itibarıyla daha önceden bahsetmiş olduğum omuz-baş-omuz formasyonu geçersiz gözüküyor. boğalar boyun çizgisinin kırılmasına müsaade etmediler gibi duruyor. günlükte rsi, 41'i kırarsa balinanın amacı ortaya çıkar: btc'yi 8000'e götürmek!

dahası bu hamleyle boğalar bir ters omuz-baş-omuz yaratmaya çalışıyor, pozisyon almadan önce formasyonun tamamlanmasını ve boyun çizgisinin kırılmasını bekleyelim.

şu ara kısa bir kafa dinleme sürecinde olduğum için detaylı bir analiz yapmıyorum, piyasayı sadece izlemekle yetiniyorum. herkese bol kazançlar.

edit: ayılar tutamayacak gibi gözüküyor, ilerleyen saatlerde 200 dolarlık bir çubuk görebiliriz.
  • 1broker platformu ile forex piyasaları (usd/try, eur/try...), hisse senetleri (apple, amazon, nvidia ...), borsa endeksleri (dax, dow jones, nasdaq...) ve emtilar (altın, gümüş, petrol ) üzerinden bitcoin ile işlem yapabiliyorsunuz. sisteme bitcoin yükleyip, bitcoin çekim yapılıyor.
  • dün gece 6000'in altına inmez diye düşünüp dolardan bitcoine geçtim. 6400'de tekrar dolara geçtim. yükselecek mi düşecek mi net birşey söylemek bu aralar zor. altcoinler dün yeşillendi gibi ama hala dipte. bu gidişle altlar için daha aşağı seviyeler surpriz diyemeyiz. kendimi kumarbaz gibi hissetmeye başladım.
  • 5900 sınırını kaçırdığım için keyfimi kaçıran coindir. zaten aklım kaç gündür xrp'de. kararsızlık yaşarken fırsatlar kaçacak.
  • 6300'e ikinci düşüşünde long pozisyon açtık yalnız marketin durumu çok parlak gözükmüyor. 6500'ün altında kaldığımız her dakika beni bugünün sonunda bir büyük düşüş olabileceğine ikna ediyor. stop'umuz aldığımız yer olan 6300'de ve 6500'e dokunduğu an ilk profit'imizi alıyoruz.

bir önceki entry'de edit'te bahsettiğim 200 dolarlık çubuk geldi 6300'den 6494'e ancak ayılar fiyatın daha fazla yükselmesine izin vermediler. henüz pozisyon almamış olanlar 6500'ün hacimli bir şekilde kırılmasını beklemeliler.

güzel kısım ise altların canlanması. ethereum, ripple, stellar gibi üst sıralardaki altcoin'ler bir alt/btc boğasını işaret ediyor ancak her şey btc'nin 6500 üzerine çıkabilmesine bağlı. çıktığında ethereum'un hedefi 380 dolar, btc'nin daha önceden bahsettiğim obo formasyonuna dönüşü durumunda ise ethereum 190 dolarları görebilir.

edit: insanlar yükseleceğine inanmıyor, ilk profitimizi aldıktan sonra stop'umuzu 6280'e çektik. 6280'in altı 6100'e serbest düşüş.
  • shortlardan dolayi tekrar bir ani yukselis bekliyorum. hadi kocum yuzumuzu kara cikarma.
  • 6 aydan beri ha çıktı ha çıkacak, boğa mı lan şu? yok yok diilmiş vs diyerek beklediğim sikimsonik para birimi.
  • kazanmaktan daha önemlisi kaybetmemek. kaybetmemek için neler yapmanız gerekiyor burada açıklamışlar. ızleyin isterseniz. kendisi burayı okuyor mu bilmiyorum ama severek takip ediyor ve öğreniyoruz. link