şükela:  tümü | bugün
3041 entry daha
 • ölüp ölüp dirilen para bilmemnesi

  https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries/page/9/
 • bunun tekeli mevcut duzenden de betermis.

  bitcoin sahiplerinin %4'u mevcut bitcoinlerin %97 sine sahipmis.( 16,366,000 bitcoin uretilmis. bunun yaklasik 16.000.000 una belli birkac kisi sahip)

  "bitcoin gelecek, dunyayi yoneten bir grup elitist adamin tahakkumu sona erecek" diyorsaniz yaniliyorsunuz. ayni zamanda baska bir bir grup adamin guclenmesine sebep oluyor.

  https://www.reddit.com/…itcoin_wealth_distribution/

  edit: bunun sebebi farkliymis, stalemate aciklamis:

  (bkz: #70909013)
 • bitcoin sahiplerinin %4'ü mevcut bitcoin'lerin %97'sine sahip değil esasen çünkü o %97'yi oluşturan şey borsaların cold walletları. birkaç kişi değil, yüzbinlerce kişinin güvenliği için cold wallet'ta tutuluyor. elbette ki bu, doğru bir şey değil. şahıslar bitcoinleri kendi cüzdanlarında tutmalı ancak durum bu.
 • 10 yıl sonraki akıbetini çok merak ettiğim sanal para.
 • türk yetkililerin bu para biriminin nasıl kazanıldığı, ne şekilde muhafaza edildiği yada en azından blockchain olayını gram anlamadıklarını düşünüyorum, dünyanın bitcoin karşısındaki tutumuna benzer tutumlar alınacak ama emin olun işten anladıklarından değil anlamadıkları için benzer önemlere girişecekler.
  http://m.ahaber.com.tr/…ldan-bitcoin-aciklamasi/amp

  dünya tarihi yeni bir milada yaklaşırken bizim başımızda bu olayı anlayabilecek zeka kapasitesinde adamların olmaması çok üzücü, yani onlarıda suçlamıyorum kapasiteleri bu kadar, zeka düzeyi blockchain olayını anlamaya yeten adamları oralara getirirlerse bu adamlar zaten ilk işi bu düşükleri şutlamak olur, bu sebeple birilerinin aracılığı ile alınan makamlar her daim elde tutuluyor, gelişmek hayal.
 • #70658152 belirtmiş olduğum üzere bir online wallet yani cüzdan mevcut. yahu kardeşim, ben bu bitcoin olayına güvenmiyorum, ama hani biraz sahip olsam fena da olmaz, bir zararım veya kaybım olmaz, diye düşünüyorsanız size günlük olarak belli bir miktar bitcoin kuruşu olarak adlandırdığım satoshi'lerden dağıtan bir site mevcut.

  açıklamayı ilgili entry'de bulabilirsiniz, ayrıca üye olduğunuzda günlük olarak kazandığınız satoshiler çok cüzi miktarlarda oluyor, ama referans linkini kullanarak başkaları da sizin üzerinizden üye olursa o zaman kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

  yani sizin üzerinizden üye olanlardan da belli bir miktar günlük satoshi kazanıyorsunuz ve referansınız ne kadar fazla ise o kadar fazla kazanıyorsunuz.

  buradaki adresten dilerseniz bu cüzdan sitesinin uygulamasını indirip kurup daha sonra login olursanız, günlük satoshi kazancınıza %10 daha ekliyorlar. fakat öncelikle tavsiyem siteye üye olup, daha sonra uygulamayı indirmeniz olacaktır. uygulamayı kullanmanız gerekmiyor, kurulunca ekstra %10 yüzdeniz hesabınıza yükleniyor ve bunu all balances kısmında görebiliyorsunuz.

  ayrıca bitcoin dışında bitcoin cash, dogecoin, litecoin gibi yüksek değerli 10 kadar coin'den de günlük olarak hesabınıza otomatik olarak eklendiğinden bu site bitcoin dünyasına girmek için güzel bir seçenek gibi gözüküyor.

  üye olmak ve bitcoin kazanmak isterseniz buradan üye olabilirsiniz.
 • türkiye’de mevcut bankacılık ve finansal sistemi düzenleyen mevzuatın ne kadar gelişmiş olduğundan ingiltere gibi ülkelerin bizim 10 yıl önce düzenlediğimiz hususları halen tartıştığını bilmeyen ya da bilmezlikten gelen kişilerin yorumlarını okumak çok üzücü