şükela:  tümü | bugün
11571 entry daha
 • azalarak biten kripto para birimi.
 • 6800'ü de aşarak önemli bir direncin üzerine çıktı. 6900-7100 civarlarından bir düşüş yaşanması olası, bear - bull kavgasının sonucunu görebilmek için güzel sinyaller verebilir bu düşüş. eğer 6000 altını görürsek biraz daha bear, 6200-6300'den sekersek triple bottom ve alıcı markete şahit olabiliriz.
 • bankalar olmadan satin alinamayan bir para birimi bankalarin sonunu getirecekmis. nasil bir hayal dunyasinda yasiyor insanlar?

  zaten bankalar boyle bir tehlike gorse bitcoin transferlerini durdururdu. dusunuyorum da 1 btc 1 milyon dolar oluyormus ve btc yasaklaniyormus. ve kimse bitcoinlerini dolara ceviremiyormus. o zaman dunyanin o en degerli parasini nereye harcardiniz acaba?

  bir de herkes buna gelecegin teknolojisi diye yatirim yapiyor guya. fiyati 20b olunca herkes teknoloji asigi, herkes anarsist, herkes devrimci, baslik gundemde surekli. 6b olunca kimse konusmuyor bile. hayirdir sadece fiyati yukselirken mi devrimsel bir teknoloji oluyor bu para?

  o kadar devrimsel bir yenilik ki 10 yil sonunda hicbir islevsellige kavusamamis. manipulasyon haricinde hicbir kullanim amaci ve yeri olamayan para. paypal gibi kullanim kolayligi saglamadigi muddetce de hicbir derde deva olmayacak.

  hem cahil, hem samimiyetsizsiniz.
 • (bkz: #78248357) nolu entryde @supurgesini satan cadi isimli yazar cahillikten bahsetmiş.

  madem öyle nasıl yasaklanacağı, neden bankalar olmadan alinamadigini dusundugu ve bankaların btc transferlerini nasıl engelleyebileceğini dusunduguyle ilgilide bizi aydınlatırsa sevinirim dediğim başlık.
 • uzun zamandır uğramıyordum bu başlığa. her gece 00.00'da entry giren refçi icocu fakirler batan gemiyi terk etmişler gördüğüm kadarıyla.
 • tuhaf bir hal alan crypto-para.

  son fiyat düşüşüyle, şuanda bitcoin madenciliği bazı ülkelerde elektrik maliyeti nedeniyle yapılamaz hale geldi.

  zorluk faktöründeki artış hızı göz önüne alındığında, eylül ayında amerika'da madenciler şarteli indirmek zorunda kalacak. ekim ayında da, türkiye'de madencilik yapılamayacak. (ne kadar yapılıyorsa)

  ingiltere'de aşırı pahalı elektriği nedeniyle (0.2$/kwh) zaten uzun süredir yapılamıyor.

  çin, 0.02$/kwh elektrik maliyetiyle yoluna devam ediyor.

  aralık 2017'de, şuanda 795$'a satılan antminer s9'lar üretici firmada "out of stock" olmuş, hongkong karaborsasında ise 5000$'a satılıyordu. o dönemde 1 adet antminer s9 ayda 700$ net kar getiriyordu ve 5.000$'a almak bile kendini 7 ayda ödeyen karlı bir yatırımdı. şuanda 1 adet antminer s9 ayda 45$ net kar getiriyor. yani btc madenciliği 6 ayda 15.5 kat karsız hale geldi.

  şuanda antminer s9, ürettiği bitcoin ile kendi maliyetini 520 günde ödüyor. bu hesaplama da btc zorluk faktörünün hiç artmadığı varsayımıyla çıkan hesap. kaldı ki difficulty her ay %15 civarında artıyor. daha 5 haziranda tek seferde %14 arttı.

  bu şartlar altında madenciliğe yatırım yapmak parayı çöpe atmakla neredeyse aynı.

  kaldı ki; madenciliğin karlı hale gelmesi, tamamen bitcoin'in fiyatındaki devasa bir sıçrayışa bağlı. bu ilişki ise işin bir diğer tuhaf yanı çünkü her koşulda btc alıp kenara koymak, bu şartlar altında madencilik yapmaktan çok daha fazla kar sağlıyor. (tabi fiyatı artarsa)

  şuanda madenciliğin 2017 aralık ayındaki kadar karlı olabilmesi için, btc fiyatının 38.000usd olması gerekiyor.

  kapanan madenlere rağmen zorluk faktöründe düşüş görülmeyişi ise çok ilginç bir durum.

  bu da demek oluyor ki, çin'in üretimi, oluşan boşluğu hızla dolduruyor. bu bağlamda halihazırda büyük kısmı çin'de olan btc madenciliği giderek çin tekeline giriyor.

  bitmain firması'nın, fiilen kullanımda olan antminer s9'un çok gelişmiş versiyonu olan antminer s11'i ürettiği, ancak satışa sunmayarak, tabiri caizse kaymağını yediği yönünde spekülasyonlar yapılmakta.

  bitmain bu iddiayı müşterilerine gönderdiği mailler ve twitter aracılığıyla yalanladı. bu iddia, ya gerçekten yalan, yada ellerindeki s9 stoklarını bitirmeyi bekliyorlar.

  bir çok ülkede madenler çalışamaz duruma gelmişken, üretim zorluğunun artmaya devam etmesi, yukarıdaki iddianın doğru olabileceği yönünde kafamı kurcalıyor.

  üretim maliyeti artarken btc fiyatının bundan hiç etkilenmemesi ise bir diğer tartışma konusu. aralarında hiç bir korelasyon görünmüyor.

  bana kalırsa bu artık böyle gidemez. bir kırılma noktasına gelindi ama bu kırılma ne yöne olur onu bilen yok.

  bu yazıda yer alan görüşler yatırım tavsiyesi değildir.
 • türkiye ico pool telegram grubumuz hızla büyüyor. türkiye'de ilk .

  türkiye'nin ilk ico inceleme ve pool grubu : turkıye ıco pool telegram grubu

  https://t.me/ico_turkiye_pool

  aslında başarımızın sırrı istişare.. hep beraber en iyi yatırımlara karar veriyoruz.

  türkiye ico pool grubunda alternatif kripto paraların en iyileri inceleyelim. bu grubun amacı bu. sonucta alternatif kripto paralar çıkarken % 99'unun bir ico süreci oluyor. en basit tabiri ile alternatif paraların ortaya çıkışı ico sürecinden geçiyor diyebiliriz.

  türkiye ico pool telegram grubu : https://t.me/ico_turkiye_pool

  gruba davetlisiniz. türkiyede bir ilk. kısa sürede 300 kişyi geçti. uzman kadrolarımız ile en iyi ico projelerini tespit ettik. en önemlisi ise yatırımcıların zarar edeceklere girmelerii önledik. nasıl mı önledik ? hep beraber istişare ederek..

  gerçekten akıl akıldan üstün. güzel incelemeler yapıyoruz.

  ayrıca özel satışlara da katılacağız.

  tüm ıco'lar dahili ekibimiz tarafından aşağıdaki faktörlere göre değerlendirilecektir:

  problemin çözümü
  geleneksel ekonomide olduğu gibi, ıco ekipleri ürün / hizmet ile ilgili belirli sorunları ele almalıdır. buna dayanarak, ürünün pazar potansiyelini, gelecekte ortaya çıkan talebi ve projenin ölçeklenebilirliğini değerlendiriyoruz. ürün olgunluk seviyesi ve go to market stratejisinin diğer rakiplere kıyasla net bir açıklaması takdir edilecektir.

  iş ve token satış modeli
  iş modeli açık olmalı. ürünün teknik yönleri ve belirli zaman aralıklarıyla ayrılan belirli hedeflere sahip tanımlanmış bir yol haritasını içeren yüksek kaliteli ve iyi geliştirilmiş bir beyaz kağıda sahip olmak önemlidir. anlamak bizim için çok önemli: neden yeni bir token ve neden bir blockchain içi çözüm gerekli? ayrıca, fiyat nasıl artırabilir? yeni bir blockchain için, konsensus mekanizması açıklanmalıdır.

  token satış şartları
  token satışı, halka vehardcapa tahsis edilen yüzde cinsinden adil olmalı. diğer ilgili değerlendirme faktörleri, token serbest bırakma süreci, ekip ve iş ortakları için fiyatlandırma ve kilitlemeler ve ıco katılımcılarına uygulanan indirimlerdir.

  takım
  kripto ekonomisinde sadece geçerli bir sicile sahip ekipleri dikkate alacağız. takımın becerilerinin ve endüstrideki itibarlarının önemli unsurlarını kapsamlı bir analiz yapacağız.

  türkiye ıco pool telegram grubuna davetlısınız..

  turkıye ıco ınceleme ve yatırım grubu

  https://t.me/ico_turkiye_pool

  artık asla yaş tahtaya basmak yok..

  kaybetmek yok.

  hep beraber en iyi kararlar....

  türkiye'de bu konuda bir boşluk vardı. son zamanlarda halkımızın ne kadar çok yanlıs yatırım kararları aldıgını hep beraber gördük. uzman kadromuzla bu grubu kurduk..

  türkiye ico inceleme telegram grubuna hepiniz davetlisiniz.

  türkiye'nin ilk ico pool grubunu kurduk. kısa sürede 200 kişiyi geçtik. çok kaliteli insanlar geliyor. ico dışında da konular konusuluyor ve süper tespitler yapılıyor.
  grubun amaçları : ıco incelemeleri yapmak. ortak karar almak . iyi ico projelerini tespit edip hep beraber değerlendirmek ve nihai kararı vermek. yeterli sayıya ve güce ulaştığımız zaman ico özel satışlarına katılıp mümkün olan en uygun fiyata token satın alabilmek.

  türkiye ico pool telegram grubu : https://t.me/ico_turkiye_pool

  neden bu grubu kurduk ?

  çünkü gerçekten nerede saçma sapan ico projeleri var ise türkler orada. yönlendirmeye göre hareket ediyorlar. bazı icolar sadece türk pazarını hedef alıyor. marketing bütçelerinin % 100'ünü türkiye'ye ayırıyorlar ve türkler de türkiyede çok konusuldugu icin iyi proje zannediyor.. halbuki 10 üzerinden en fazla 6 puan alabilecek projelerin telegram gruplarında 2.000 kişi gördüğüm oldu. proje de saçma sapan oldugu icin hepsinin morallerinin bozuk oldugunu gördüm.

  bu yüzden bu grubu kurduk.. en iyi projeleri tespit ediyoruz. gerçekten nokta atışı yapıyoruz. neden mi ? nasıl mı ? yüzlerce kişinin beyni birleşiyor. beyin fırtınası oluyor.

  ileride özel satışlara da katılacağız .

  grubumuza davetlisiniz. yaş tahtaya basmak yok artık. ico tavsiyesi vermiyoruz. yatırım tavsiyesi vermiyoruz. güzel hoş sohbetle olan sinerji ile zaten ister istemez en süper kararlar alınıyor. binde bir süper icoları tespit ettik.

  türkiye telegram grubu , türkiye ico pool , türkiye bitcoin grubu , türkiye ortak karar alma grubu, ico inceleme telegram grubu, bitcoin türkiye telegram grubu . artık ne derseniz deyin. bu grupta en akıllı kararlar alınacaktır.

  benim şahsi düşüncem şudur ki iyi ico projeleri gerçekten binde bir
 • 50 gunluk geri sayim, 14 haziran'da 6250 dolar ile bitti.
 • (bkz: #78262902)