13902 entry daha
  • bekleyin geçer.
  • sene 1945 civari falan sanirim. dedem koyun en guzel kizina asik olmus. kiz da dedeme bos degil tabii. gizli gizli bulusmalar, evlilik planlari falan yapiyorlar. ama gelgelim kiz cok guzel, adi cikar diye dedemin ailesi istemiyor kizi. dunyanin nerdeyse en cadaloz karisi olan babaannemle zorla evlendiriyorlar. hatta dedem o kadar istemiyor ki, istemeye bile gitmiyor. babaannemin ailesi de ne kadar sevmiyorsa damadin gelmedigi isteme olayina ragmen veriyorlar zavalli dedeme.

dedem evleniyor nursuz babaannemle. ama o kizla da hala bulusuyor. koyden kente tasinana kadar kazandigindan ayirip kiza veriyor. kiz askindan evlenmiyor cok uzun yillar cunku. sonra evlendirmisler tabii. ondan sonra ikisi de birbirini bir daha gormuyor haber alamiyorlar.

yillar yillar geciyor. dedem 2015 ocak ayinda vefat ediyor. gecen yil kuzenim koye cok tatli bi ev dikiyor ve icinde gezmeye baslarken aklina gelince bu cok konusulan koyun en guzel kizini gormeye gidiyor. bir sekilde haber almis dedemin vefatini. her ay onun icin ya cocuklara balon aliyormus, ya saga sola onun ruhuna hayir dagitiyormus. konustuklari her seyin de ses kaydini almis. "o beni hep sevdi, ben de onu hep sevdim. hala daha seviyorum utanacak miyim, kalpler birbirini sevince uzak olsun ne olacak" demis.

70 yillik ask hikayeleri gercekmis aslinda.

edit: imla
7990 entry daha
hesabın var mı? giriş yap