şükela:  tümü | bugün
  • pinhani 'nin bitmek bilmeyen tekli serisinin yenisi.
  • bugün günlerden senden sonra
    aşk bir mevsim, gelmez bir daha
    yalnız kalmak korkutmaz ki
    alışır bu şehir, alışır elbet yokluğuna
  • bir sinan kaynakçı ve cihan mürtezaoğlu iş birliği.

çok geç olmuş, tam vakti gitmenin
    ama hoşça kal demiyor ki gözlerin
    ellerin elimde hala, kokun daha hafızamda
    sonu yok bu elveda deyişlerin

ilk defa olmuyor ki bu bana
    biraz zaman lazım, derin yara
    ağladım dün sen uyurken
    gizli gizli, sessiz, içimden
    bu sefer ağır gelecek, besbelli

bugün günlerden senden sonra
    alışır bu şehir, alışır elbet yokluğuna

belki bir düş gördük, rüyadayız
    ama düşleri sevdik, unutmayız
    sanki çok sevmiş gibi yapanların ülkesinde
    kaçacak bir yer buluruz elbette

bugün günlerden senden sonra
    alışır bu gönül, alışır elbet yokluğuna
  • son bir ayda 2006 pinhani hissini yakalamışlarcasına 4. veya 5. single'ı her biri de birbirinden tatlı şarkıların en sonuncusu. sözlerde cihan ve sinan olunca dinlemesi pek bir keyifli oluyor
  • bugün çıkan klibiyle arz-ı endam eden enfes pinhani şarkısı.
    klip
  • taze taze çıkmış yılların tozlu raflarından alınmış, üstündeki tozlar üflenmiş ve bizlere afiyetle dinlemesi düşen pinhani şarkısı. bu karantina sürecinde ayrı bir parantez açmak lazım. sosyal izolasyon sürecinde üretken olup neredeyse her gün bir şarkı yayınladılar. mütevazi ve ev şartlarında çekilmiş samimi kliplerinin yanısıra şarkıları da o eski pinhani havasını veriyor tekrardan. bu şarkıda da cihan mürtezaoğlu gibi çok değerli bir sanatçı ciddi emekler vermiş, kendisini sarı söz albümünden beri takip ederim. az mı dinledik eminönü’nün sert esen rüzgarına karşı efkarlı efkarlı kendisini. peki ya pinhani.. daha müzik bilincinde değilken kavak yelleri ile hayatımızın arka fonuna yerleşmişti sinan abinin kendine has karakteristik sesi. yatılı lise okurken ben nasıl büyük adam olucam, cumaları eve dönerken bavulumu toplarken az mı dedim “cuma günleri bavul toplama günü” diye bağıra bağıra yatakhanede. sıcak bir ege akşamı yere yatıp da “yıldızları” dinlemedik mi hiç? her neyse çok dağıldım, tekrardan konserlerinin sonunda karadeniz havaları çalıp el ele kol kola dans ettiğimiz günler de gelecektir elbet. o günler geldiğinde bugünlerde çekmeceyi açıp yarıda kalan parçaları bizlere böyle tatil hediyesi tadında sunduğunuzu unutmayacağım. ha bir de, halı sahada adam bulamazsanız çağırın :) birlikte basket oynamışlığımız var şimdilerde olmayan bir salonda. sağlıkla ve sanatla kalın..

edit: heyecanla yazınca bir takım imla hataları olmuş onları düzelttik.
  • gece gece bir kadeh içki koyduran parça oldu. biraz pinhani tarzından uzak bir parça ama gerçekten çok çok etkili. son zamanlarda ardı sıra harika parçalar yayınlayan pinhani bu parçası ile bana kalırsa kendini son yılların en iyi grupları/müzik sanatçıları arasına yazdırdı. yeni türkü, ezginin günlüğü, mfö gibi bir şey artık benim için pinhani.

bir parantez de klibe açmak lazım. bu kadar sade, naif, yaratıcı ve insan kullanmadan hikaye anlatan video klip çok az karşımıza çıkar.
    aşk bir mevsim
  • her hafta daha iyisini yapıyorlar. dinlediğim en iyi pinhani şarkısı sanki. ya da çok dokundu, bilemedim sözlük.
  • son dönem dinlediğim en sağlam şarkı galiba. muazzam iş çıkarmış pinhani.
    anladığım kadarıyla cihan mürtezaoğlu‘nun da parmağı var, kendisinin en son çıkardığı zulmün buysa adını taşıyan teklisi de dinlemekten bıkmadığım bir diğer şarkı bu aralar.

her hafta bir pinhani, bir cihan mürtezaoğlu bu denli kaliteli tekliler sunacaksa eğer karantina süresini eylül’e kadar rahatlıkla uzatabiliriz.
  • pinhani grubunun yine harika bir iş çıkardığı teklisi. üst üste kaç kez dinledim bilmiyorum sanırım son zamanlarda dinlediğim en çok içe işleyen şarkılardan biri oldu benim için (bkz: çok alıştım sana) şarkısına inanılmaz bağlanmışken bir kademe daha üste çıktı bu parça. teşekkür ederim emeği geçen herkese sahiden.