• filme kötü film demekte zorlanıyorum. ama şundan kesinlikle eminim 115 dakika yetmemiş bu filme. kurguda ne olduğu anlaşılmayacak kısalıkta sahneler var. yer yer de kasap gibi kesilenler var bi şeyler oluyor anlıyoruz ama yetersiz. senaryoda mantığı zorlayan yerler var. kızın ailesi ile olan çatışmasını hiç görmiyoruz. son çatışma sahnesinde mantık bi köşeye bırakalmış resmen. gelelim neden bu kadar yerdikten sonra kötü filim diyememe. ışık kullanımı ve sesler gerçekten çok iyi ve kaliteli. oyunculuklar zaman zaman tavan yapıyor. ama işte senaryosunda boşluklar var. ve kötü karakter mantıksız şeyler yapıyor. ya da bize neden yaptığı açıklanmıyor. gerçekten çok iyi bir konu berbat edilmiş. halbuki bi yarım saat daha fazla olsa film, karakterlerin gelişimlerini ve değişimlerini daha iyi anlayacağız.
  • christopher walken'ın bu filmde kullandığı bir corvette stingray vardır ki ''aman allah christopher abimiz karizmanın allahını yapmış'' dersiniz. bunun dışında oldukça başarılı bir film.
  • 86 james foley yapımı.. 4 yıl önce trt 2 de gösterilen aşmış sean penn filmi bu artis adamın 80lerden fırlamış jöleli james dean çalışması takdire şayan olmakla sınırlarda dolaştırır,ayrıca kardeşiylede yandan paslaşır.walken se başka bir alem sakız çiğneyip bu adam ölmüş, tutkusunu kaybetmiş dediği sahnede işte bu diyerek olayı noktalıyosunuz...mary stuart da filme açan bir başka çiçekcik...sapsarı tarlalar ve traktörler...
  • bradford jr' ın ( sean penn) kardeşi tommy' i sean penn' in öz kardesi chris penn oynuyor. filmdeki hali bir hayli tıfıl, rezervuar köpeklerindeki dana gibi haliyle arasında dağlar kadar fark var. penn kardeslerin , büyükannelerini oynayan aktris de gercek hayatta yine kendi öz büyükanneleri.
    --- spoiler---
    adam ( christopher walken) kendi öz oğlunu bile gözünü kirpmadan öldürebilecek kadar sogukkanli bir psikopat.
    ---spoiler---
  • filmin vurucu soundtracki madonna - live to tell.
  • bugün 4fun tv gold polonya müzik kanalında bir anda karşıma madonna çıktı,"live to tell" şarkısının klibi dönüyordu, bir anda klip içinde sean penn belirdi falan derken film soundtrack'i olduğunu anladım.

az önce film'i malum mecralarda buldum ve birazdan izlemeyi düşünüyorum, gözden kaçan bir film olarak arşivimizde yerini alacak.
  • sean penn'in kotu bir babanin yoldan cikmak uzere olan oglu olarak astigi, christopher walken'in itici adam rolunu oylesine benimsedigi ve bir baska filminde bu manyak baba rolunu dusunmeden edemediginiz, madonna'nin "live to tell" sarkisinin yer yer yankilandigi harika baba-ogul filmi... gercek bir hikaye uzerine kurulmustur ve james foley yonetir.
hesabın var mı? giriş yap