• ateist dahi olsa kul hakkı olacağı düşünüldüğünde, bu kişinin hakkı gerçekten yeniliyorsa bir kere daha düşünülmesi gerekir.
  • ateistte allah in kuludur inanmasada. dinimizce onuda allah yaratmistir ve kul hakkinda hicbir din veua dinsizlik ayrimi yoktur. hak sadece muslumanlari baglayici birsey degildir. bir ateistinde muslumanda veya hristiyanda hakki vardir olabilir ve helal etmez ise hakkini diger tarafta alir.
  • her insanda bir şekilde yaratan inancı olduğunu da gösterebilir. mina urgan* bir kitabında şöyle der: bir gün yazar deniz olmayan kurak bir memlekete gittiğinde boş bulunup "allahım iyi ki beni deniz olmayan bir yerde dünyaya getirmedin" der. sonrasında ise kendi kendine lan? ne diyorum ben der. en inançsız insan bile bir şekilde inanıyordur. insan zorda kaldığında dua etmeden yaşayamaz klişesine girmeyeceğim ama durum bu yani
  • bir sik göstermez. ha belki bi ateiste bunu söyletebilecek kadar mallaştığınızı gösterebilir. ama "zuhahahaha hak dedin demek ki sen de inanıyosun" gibi mallıklar hakkaten gereksizdir. bir misalle anlatayım da tam olsun: bir adam, bi çocuğa mallık yapmasın diye "kafanı duvara çarpmaya devam edersen iğneci gelir bak karışmam" gibi tehditler kullanıyorsa, o adamın kendisinin de iğneden korktuğu anlamına mı gelir bu? öyle de, "olum bak mallık yapma hakkımı helal etmem" diyen ateiste de "vay efendim sen de inanıyon da vay efendim aslında herkes öyleymiş de" denmez.

ayrıca trollüğe puanım 3/10, cevap verdirtti.
  • ateist olmayanlar için de uygun helal bir haramlama sitesi: haramediyorum.com
hesabın var mı? giriş yap