• bir yazılım şirketi.

http://www.atlassian.com/

(bkz: jira)
    (bkz: confluence)
  • open source projelere jira, bitbucket gibi ürünlerini/hizmetlerini ücretsiz veren şirket. yalnız staj başvurularına dönmüyorlar*.
  • yazılım geliştirme süreçlerinize uyan her ürününün tartışmasız kullanılması gerektiğini düşündüğüm şirket. kısacası "google'ın her uygulaması sosyal hayatta kullanılmalı, bu şirketin de her ürünü yazılım geliştirmede kullanımalı" diyesim geliyor.
  • bugün tüm güvenimi yitirdigim yazilim sirketi. isyerinde kullandigimiz ürünlerinin maintenance süresini uzatmak icin bugun farkettim ki online satin alma sistemi calismiyor. e ne olmus demeyin, bu herhangi bir non-functional olma durumu degildi; adamlar lisans uzatma islemini calismadigi halde kullanima acmislar. facebook ve email ile yolladigim iki mesajdan yaklasik 7-8 saat sonra lisans uzatma islemi calisir hale gelmis. atlassian'dan bir tesekkür emaili beklerdim; ama yazmamislar su ana kadar.

satis gibi önemli bir islemi, dogru düzgün test etmeden online sisteme koyan bir sirkete güvenmem artik. zaten bütün ürünlerinin zirt pirt update edilmesinden dolayi ayrica kil oluyorum.
  • basarili buluyorum.
  • corporate intranet sistemlerine entegre edilebilecek oldukça faydalı ürünleri olan firma. özellikle şirket içi wiki uygulamalarını* baya severim oldukça haşır neşir olmam sebebiyle
  • gün itibariyle halka açılmış olan şirket.
  • yılda 4 kez çalışanlarına önlerindeki 24 saat boyunca normal işlerinin dışında istedikleri bir konu üzerine çalışıp bir ürün geliştirmelerini söyleyen avustralyalı yazılım şirketi. ürünlerinin 1 gecede yetişmesi zorunluluğu olduğundan bu günlere eskiden fedex days denirmiş; fakat daha sonra fedex avukatları şirkete bir mektup yazarak bunun kaldırılmasını söylemişler.
  • türk menşeili opsgenie şirketini satın almıştır.
  • 1 milyar dolar yıllık gelire ulaşmış avustralyalı yazılım şirketi. jira, confluence, trello, bitbucket ve fisheye gibi yazılım geliştirme süreçlerinde sıklıkla kullanılan saas ürünleri geliştirir, geliştirmediğini satın alıp ekosistemine entegre ederek güzel işler çıkarır.
hesabın var mı? giriş yap