• osmanlılar' tarafından zorla sünnileştirilmişlerdir.
  • her ne kadar 24 oğuz boyundan biri olarak bilinsede size bilimsel gerçekliği, kökenlerini kanıtları ile açıklamak boynumun ve büyük dedem hadriana borcumdur.
    hazirsaniz toplaşın bakalım:
    4 yıl önce kendime aynada bakarken bu mükemmel adamin kökleri soylu bir ırktan gelmeli dedim kendi kendime..
    o anda şimşekler çaktı beynimde.
    önce e devletime girip ulaşabildiğim en eski köklerime ulaştım. o da ne ms 150-200 king hadrian a bknz veriyor sistem.
    hemen tüm belgeleri toplamaya başladım.
    odamın duvarlarina karşıma çıkan tüm isimlerin fotoğraflarını yapıştırıp aralarındaki bağlantıyı çözdüm..bilimsel çalışma metodları ve üstün zekam sayesinde çok da zor olmadı..
    ms 170 li yıllarda roma imp.nun altın çağlarıni yaşatan, adina sunaklar, şehirler (perge) kurulan yüce imparator king hadrian !
    aslinda hiç evlenmemis olan hadrian' ın metreslerinden birinin oğludur avşarius !
    king hadrian zamanının akıllı cocuklarini alır onlara eğitim verirdi. gladyatör
    filminden hatırlayacağınız bilge imparator marcus aurelius hadrian dedemin evlatligidir..
    marcus aurelius, genç döneminde diğer bir üstadım "epikuros" un tedrisatindan geçmiş ve hedonizmin temellerinin atılmasına katkıda bulunmuştur.. bu bilge imparator devletine altın çağına yaşatırken terzi kendi söküğünu dikemez sözünün ortaya çıkmasına neden olan öz be öz oğlu commudus pici tarafından katledilmiştir..
    bağlayalım efendim;
    bu gelişmeler olurken hadrian in öz evladı avşarius büyümekte ve aslan gibi bir roma delikanlısı olmuştur.. bu arada babası ölmüş ve kendisi metresten doğma olduğu için tahta gecememistir. sonuçta taht marcus aurelius a geçmiştir. marcus , bilge olduğunu bildiği avsarius u himayesine alıp onu tahta hazırlamaya başlamışken avşarius , marcusun güzeller güzeli kızı lucillaya aşık olmuştur..
    ama lucilladan karşılık bulamaz. " kadınlar güce tapar " klişesi vuku bulur. lucilla, o zaman gücünün dorugundaki kuzey ordulari komutanı meridius demicius maximus namı diger russle crowea aşık olduğunu avsariusa söyler..
    bu içli , gururlu genç bu acıya dayanamaz ve romayı terk eder.. eppikuros dan ogrendigi gibi bir hırka, bir lokma ekmeğini alır ve anadoluya geçer.. aşkından diyar diyar gezmekte olan avsarius bugünkü kayseri dolaylarında hastalanir. yerli halk ona bakar , iyileştirir..
    bir zaman sonra orada evlenir, soyu büyür, cogalir..bu aileye gel zaman git zaman avşar demeye başlanilir. avşarlarin kökeni zannedildiği gibi orta asya değil king hadriana dayanmaktadır..
    avşar soyundaki bu mukemmelik başka ne ile açıklanabilir ki zaten.
    bilimsel..
  • adana'da, mersin'de hemen her büyük markette satılıyor bu markanın kuruyemişleri; büyükşehirlerde ise macrocenterlarda bulunabilir.
  • nadir şahın geldiyi soydur. güney azerbaycan bu gün iran toprağı sayılıyorsa eğer burda gülüstan ve türkmençay anlaşmalarından çok çok daha önce nadirin payı vardır.
  • oğuz kağan'ın oğlu, yıldız han soyundan gelmişlerdir. anadolu dışında afganistan, iran, ırak, suriye ve azerbaycan'da da var olmuşlardır.
  • helin ve hülya avsar kardesler.
  • avşarlar yada afşarlar; oğuzların 24 boyundan biri. kaşgarlı mahmud'a göre divân-ı lügati't-türk'deki yirmi iki oğuz bölüğünden avşar diye tanımladığı altıncısıdır. bu boyların bozoklar kolundan (sağ kolundan) oğuz kağan'ın oğlu yıldız han'ın dört oğlundan en büyüğü olan afşar'ın soyundan gelir.
    afşar boyu adları şunlardır: alplu, araslu, bekeslü, gündüzlü, imirlü, köse amedlü, köselü, papaglu, qasemlü, qere?lü, karalu, karamanlu, salmanlu, sindelli, tur ali hacılu, receplü, balabanlu, karabudaklı ve qirqlu.
  • ayrıca bknz. avşar obası
  • ekseriyetle bayat urunler satan markadir. yillardir ulan belki bana denk gelmistir diye ara sira denemek icin bir tane alirim, herhangi bir urunlerinin bayat cikmadigi henuz olmadi.
  • aynı zamanda ankara'nın çamlıdere ilçesine bağlı bir köy.
hesabın var mı? giriş yap