• dinledikçe (bkz: ibrahim maalouf) havası alıyorum. ve kesinlikle kötü anlamda değil.
  • trompet sanatçısı bu bey -barıştık mı diye de bilinirmiş ortamlarda- t.e.a.r diye bir albüm çıkarmış. hepsi birbirinden güzel ambient-caz parçalar, duyunca "oha adam türkmüş" deyip dinlemeye devam ettim, önce aşk fezalarında meşk astronotuna tutuldum, derken "ağahamam apartmanı'nda bir çiçek"i buldum. sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, bak hele şarkıdaki isme bak sen, deli çıkarsın.

hayatımdaki naiflik seviyesini ağahamam apartmanında bir çiçeke sabitliyorum. umarım kirletmezsiniz şerefsizin evlatları.
  • sibel alaş’ın adam’ını yeniden yorumlamış, çok da tatlı olmuş.
  • kendisini 2007 yılında, izmir'de rock-a festivalinde o zamanki grubu viya ile dinlemiştim. sanırım internet ortamında bulunabilecek en eski kayıtlardan birisi oyuncaklar ülkesi dir. imzası olan tüm şarkılar nefistir. üretimi bol olsun.
  • (bkz: mutluluklar)
  • bu yaz bozcaada caz festivali’nde dinleyecegime en sevindigim sanatci. çunku:

çok derinlerde o kadar mutluydum ki
  • yukarıdaki entry'lerde 736 kere ibrahim maalouf'a atıfta bulunulmuş. çok afedersiniz ama siz bir tek ibrahim maalouf'u biliyorsunuz diye bu soundu sadece iboya mal edemezsiniz. ille bu sound'un mülkiyetini birisine verecekseniz, o adam da ergun şenlendiricidir.

dünyada komalı trompet icrasının ilk defa caz rock ile buluşması okay temiz'in orkestrasında ergun şenlendirici (evet hüsnü'nün peder) sayesinde olmuştur.

don cherry bile ergun şenlendirici'den övgüyle bahsederken kimse ibo' nun ergun'dan ne kadar etkilendiğine kafa yormaz ama yarak yarak maalouf etkisi çok bariz maalouf etkisi seziliyo amk maalouf'ları sizi.
  • maalouf’dan aşşşşırı derecede etkilenmiş trompet sanatçısı. kötü bir şey yok etkilenmekte, coldplay’in ilk albümleri de jeff buckley albümü dinler gibi etki yaratır hâlâ ama sonradan kendilerinin bir tarzı olmuş; dinlediğin şeyin coldplay olduğunu anlayabiliyorsun. yetenekli bir arkadaş olduğu belli umarım kendi tarzını da bulur. buralar da övgü dolu entryler ile dolar.

benim favorim kanadıkırık
  • son günlerde sadece keyfim senle yerinde yi dinliyorum.
    çakırkeyf hissettiriyor bana, gereksiz bi güce sahipmişim gibi. yaz şarkımı bulduğum için mutluyum.
  • odaksız bu arkadaş.
    bi şarkı trap, bi şarkı dreampop, bi şarkı lofi falan.. nerden yakalarsak ordan olsun gibi

ya da ben boomer kafamla anlamıyorum artık bu işleri ne bilim amaan.
hesabın var mı? giriş yap