• trajedya hep sahnelerde kalsa keşke...

eğer ilgilenebileceğin inanan biri varsa, ben de el uzatmak isterim; yeşillendirebilirsiniz.
  • american psycho'daki patrick bateman'ın (christian bale) evsiz adamla olan sahnesini hatırlattı.

orada bateman önce evsize "neden iş bulmuyorsun?" diye sorup sonra "bunlar hep hayata negatif baktığın için oluyor" filan diye tavsiye veriyordu. "şimdi sana iş bulmanda yardım edeceğim" dedikten sonra da çıkarıp bıçağı evsize saplıyordu.

brett easton ellis'in yazdığı, ve filmin de uyarlanılmış olduğu kitapta çok daha sert ve iğrenç olan bu sahnenin bir benzerinin gerçek hayatta ve türkiye'de yaşandığını görmek şahsımı gerim gerim gerdi.

yalnız farkı şu:
    zengin yoksulu bıçaklamıyor da yoksul yoksulu bıçaklıyor. welcome to turkey.
  • hikayedeki herkes mağdur. devletin en büyük sorumlulugu evsizlere asgari de olsa hayatlarını idame ettirecek kadar yardım yapmasıdır. sıcak yatak, temiz çarşaf, tek çeşit de olsa yemek.

inan ki diğer herşey boş.
  • müslüman bir ülkede, islamcı bir iktidarın yönetiminde, ramazan ayında meydana gelen olay. ülkede yaşanan sefaletin elli tonunun en koyusu.. şimdi gündeme gelirse belki bu zavallılar için geçici de olsa bir şey yapılır. ama ya diğerleri? hepimiz biliyoruz ki sefil durumda olan milyonlar var bu ülkede ve gitgide artıyor.
  • dışarıda bir salgın var ve bu ülkenin iki evladının sokaktan kaçıp gidebileceği bir yerleri yok. bu insanlar kışı nasıl geçirdi, nasıl düzgünce beslenip temizlenecekler, battaniye için başkasını hastanelik edecek hale gelen bu adam ve battaniyesinden başka varlığı olmayan bu diğer adam bu ülkenin evladı değil mi?
  • annesinden kalan tek şey o battaniye imiş o yüzden vermek istememiş. inşallah iyileşir ve devlet korumaya alır, çok üzücü bir durum.
  • gece gece kalbime öküz çöktü resmen. umarım belediye yardımcı olur. hayatını daha insancıl bir şekilde geçirir.
  • kim yaptıysa katıksız o. çocuğudur
hesabın var mı? giriş yap