şükela:  tümü | bugün
15556 entry daha
  • afrin mevzuları gündemde pik yapmışken şu zamanda çıkması çok zor maalesef...
  • yuvasını "nasıl olsa bedelli çıkacak" ihtimali üzerine kuran garip insanları bize göstermiş olan askerlik türüdür.

ama aslında böyle değildir. eşinin askerlik korkusu, karısına olan sevgisinden ağır basmış ve askere gitmemiş, şimdi de karısını yalnız bırakıp askere gidecek.

allah akıl fikir versin askerlik yapmadan evlenenlere ve iş kuranlara.
  • bugün 250 görsün şu başlık be. hadi be sözlük.

tanım: rabbimin benden ve 88 lerden sakındığı askerlik türü.
  • düşün ki devletin keyfine göre iş kurman isteniyor hatta evlenmen bekleniyor

sonra bunlara mal denince kızıyorlar devlet bişey istese verecek adam ona göre yaşadığına göre
  • belki de zamanında askere gitseydim, saçının telini milyar bin trilyonlara değişmeyeceğim kızım doğmayacaktı. belki mutlu mesut olan evliliğim olmayacaktı. neden?

devlet gel gel gel ille de gel şimdi gel olmaz şu an gel dediği için. çok şükür yasadışı falan bir durumda da değilim kanunen hakkım olan tecili kullanıyorum. çalışıp para kazandığım için parası neyse verip tecil etmeye devam edeceğim. 35 yaşına kadar yolu var, ille de çıkacak o bedelli. param bol olduğundan değil kredi çekip, yüksek lisansa verdiğim parayı devlete vereceğim sadece.

o yolları da tıkarsanız, yurtdışına en basiti yavru vatana gideriz ailecek, çok şükür comfort zone terk etme korkusu olmayan, dinamik, adapte olabilen, 2 kuruşluk şeylerle mutlu olabilen bi aileyiz.

çıkarın, çıkarmayın siz bilirsiniz. iş güç koştururken, ya da çocuk ile ilgili ne sorunlar ne dertlere ne çözümler bulunuyor, bunu da bir şekilde aşacağız. sadece nato kafa nato mermer gibi çağırıp durduğunuz için daha da inada biniyor iş.

belki de deseydiniz ki, okulu bitirince 30 yaşına kadar bi ara uğra temel eğitimi al devam et, o zaman giderdim. ama şu durumda ne benim bedava çalışacak ruh halim var, ne de sizin dünya yanıyormuş gibi acele sürekli askere çağırmanıza icabet edesim var.

eğri oturalım doğru konuşalım
  • tek ders sınavımı da veremezsem okuldan atılma durumu ile karşılaşacağım askerlik türüdür.

bugün çıkarsa iyi olur. :)

çıkmazsa yeşili yakın belki bildiğiniz vardır.
  • onumuzdeki 1 2 sene cikmayacak askerlik turu
  • bugün de çıkmadı galiba...
  • beklediğimdir. ama öyle böyle değil; günde 10 defa falan twitter'dan falan gündem takibi yapıyorum.

tuhaf olan şeyler var şu günlerde. bedelli askerlik platformu var. başkanı vs de var. başka biri başkanla olan sürtüşmesinden dolayı yeni bir platform kurup başkan olmak istiyor.

bilmiyorum hangisi haklı; nedir olayın ihtivası; ancak birlik ve beraberlik içinde yürütülmeli böyle şeyler.

gelelim başkana; evet, ben de çok aktif ve yaratıcı bulmuyorum kendisini.
22 entry daha