• ünlü satranççı gary kasparov un kaleme aldığı kitap. iş bankası yayınlarından çıkmış olup ne yazık ki baskısı her yerde tükenmiştir.

attığım maile gelen cevaba göre de yakın zamanda yeni bir baskı olmayacakmış. ne var yani bassanız da alıp okusak.
  • bu kitap elinde olan varsa
    ücretli mukabili alabilirim...
    veya satmak istemez ise bu kitabi elinde olan
    birinden 2 ayligina istiyorum...
    olan lütfen yardimci olsun.
  • garry kasparov'a ait bulunamayan kitap. iş bankası yayınlarında stoklar tükenmiş. e-kitap olarak bulunamıyor ya da ben beceremiyorum bu işi. kitapçılar ve sahaflarda da yok.

açıkçası tüm yardımlara açığım. elinde olandan ve satmayı düşünenden de satın almak isterim.
  • türkçe baskısı (o da beş cildin ilki sadece) bildiğin karaborsaya düşmüş kitap. nadirkitap’ta en ucuzu 350 tl’den satılıyor. beş cildi geçtim bari şu cildin ikinci baskısını yapın yahu, ayıptır.
  • garry kasparov'un türkiye iş bankası yayınlarından ilk cildi çıkan şahane kitabı. kitap ilk cilt olduğu için sadece steinitz, lasker, capablanca ve alekhine ile sınırlı; ama bu çok iyi bir kitap olmasına elbette engel değil. lakin iş bankası yayınları kitabın ikinci baskısını yapmadığı için şu an piyasada bulunmuyor ve ikinci küçük kusur ise kitabın baskısında: bold (kalın) karakterlerle normal karakterlerin rengi biraz yakın olduğu için, partilerin ana devam yolunu izlerken biraz dikkatli olmak gerekiyor. bunun dışında yaklaşımı, yorumları, satranç dünyası ve ustaları hakkında verdiği küçük hoş bilgilerle ve ilginç ön sözüyle çok güzel bir kitap. ayrıca antik satrançtan bahsettiği ilk bölümler de çok eğlenceli.

benim ustalarım
hesabın var mı? giriş yap