when dream and day unite

  • 365
  • 9
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

bursa yeme içme rehberi

köfteci yus.. şaka şaka

22 tane entry yazılmış, 1 kişi bile refik'i yazmamış. çöp başlığın namusunu kurtaralım.

tavacı refik: karacabey devlet hastanesinin karşısında. karacabey öyle çok uzak bir yer değil. buraya gidin ve tava yiyin. tandır falan da yapıyorlar onlar da çok güzel ama siz tava yiyin. yanına şıra isteyin. muazzam ikramlarla yiyip yiyebileceğiniz en güzel tavayı yemiş olursunuz, bana güvenin. üstüne mutlaka ama mutlaka kabak tatlısı yiyin. o kestane şurubuyla yapılmış kabak tatlısından başka kabak tatlısı yiyemez oldum. mutlu musunuz :( tava-tatlı içecek toplam 55 lira civarı tutar.

kebapçı hüseyin: evet iskender patent sahibidir, evet cemal ve cemil usta efsanedir hepsine eyvallah ama bursa kebabı a.k.a. iskender'i bence hüseyin usta'dan yiyin. uludağ'dan hiçbir eksiği yok -ki zaten hüseyin usta da cemal ve cemil ustaların çırağıdır- ama hüseyin usta kadar iyi esnaf bursa'da yoktur. ne demek istediğimi ancak gidip yemek yiyince anlarsınız. kesinlikle memnun kalacaksınız. öte yandan bursa kebabı demişken, fsm kavşağına yeni yapılan emniyet binasının hemen dibinde tamer var, orası da hiç fena değildir.

uzan et mangal: haftasonu çok kalabalık olabiliyor ama hafta içi gidilebilecek en güzel yerlerden biri de uzan'dır. kayapa'da. hem lezzet hem de fiyat bakımından oldukça tatmin edici bir yerdir. lokum yiyiniz. çiçek ızgara'ya para vereceğinize gidin köfteci yusuf'tan yiyin. uzan'ın alternatifi çalı et mangal ve çalı bölgesindeki irili ufaklı kasap/ızgaracılardır. bir tanesi çok güzeldi ama adını unuttum vallahi.

meyhane olarak çok tavsiye verilmiş. ben kalami diyeceğim. bazen efsane fiyatlar çekebiliyorlar o bakımdan dikkatli olun.

bar tarzı yer önerim ise podyum'daki naga olur. tam bir pub. otur, iç ve kalk. fiyatlarını da çok iyi.

ha bir de kebap için harran yazanlar olmuş, ona da yuh. iki parça mezeyi bile parayla satan işletmenin ayrı, öyle işletmeye prim veren bursalıların ayrı kafasına tüküreyim. ayrıca ahım şahım kebap yaptıkları yoktur. agora'daki dağkapı ciğercisi -ki ultra salaş bir mekandır- daha güzel mesela. boşuna üttürmeyin kendinizi. özdemiroğlu özlüce iyidir ama lafım yok. fiyatları da uygundu uzun süredir gittiğim yok son durumu nedir bilemem.

şunu da yazmasam olmaz: coi. özellikle fsm şubesinde efsane pizza yapıyorlar. pizzaya meraklıysanız bir deneyin derim.

devamını okuyayım »
27.12.2017 02:55