• geleneksel olarak biergartenlarda bira satilir, yemek satilmaz. belki cerez mahiyetinde birkac yiyecek maddesi bulunur ama genelde ciddi bir mutfak gerektirmeyen tipte olur onlar da. ornegin cips veya pretzel. eskiden insanlar biergartenlara kendi yemeklerini gotururlermis (genelde piknik tipi yiyecekler olsa gerek).
  • almanyada köylerde bile vardır bunlardan. lakin boştur. neticede herkesin köyde bahçesi mevcuttur ve içeceklerse toplanır burada içerler.
  • sosisi ve bira çeşitleri ile gönülleri fetheden beşiktaşta bir mekan.
  • kendisi liderim olur. apple fanboy kurucu başkanıdır. yarınlar yokmuşçasına gezer. biergarten'ım çok yaşa.
  • bira içmek esaslı kurulan, sonraları sosyalleşme alanlarına dönen eğlence bahçeleridir. en yoğunu alman topraklarında olan bahçelerdir. biranın soğuk olması içimini kolaylaştırdığından ilk bahçeler nehir kenarlarında kurulmuştur.
    çok daha fazlasını yeni haller podcast serisinde ilgili bölümde dinleyebilirsiniz.
  • bunların en geleneksel takılanlarında kesinlikle patates kızartması bulunmaz. "bira yanında bi pommes" alırız diye düşünmeyin yani, elinizde patlayıverir bu düşünce.
  • (bkz: bira bahcesi)
  • beşiktaş'ta bulunan ve bolca bira çeşidi bulunduran mekan. çalışanları da ilgili ve güler yüzlüler. sadece mekanda bir falso gördüm o da tuborg amber'ı menüsünde ale kategorisi altında listelemiş mekan. arkadaşlar mekanın ismi "bira bahçesi" bari siz doğru ayırın lager nedir, ale nedir.
  • bizdeki çay bahçesi kıvamında olan ama içinde bira, wurst gibi şeyler satılan almanya'nın en sevilen sevilesi mekanlarından biridir. neredeyse her şehirde vardır. keyif yapmak için birebir yerlerdir.
  • çok olmasa da diğer alternatif bira mekanlarından farklı çeşitlere sahip bir biracı, bira bahçesi. bira damağını geliştirmek için farklı farklı biralar denemek isteyenlere birebir.

fiyatlar bi miktar can yakıcı ama; 4 adet ithal biraya - bir tanesi özel üretimmiş - 99 tl verdik. bi acı oldu. sırf farklı şehirde yaşıyorum, bidaha ne zaman gelirim belli olmaz diye katlandım ama istanbul'da yaşasam anca ayda 1 gider, yeni bişeyler var mı diye kolaçan eder, duruma göre tadım yapar kaçarım.
hesabın var mı? giriş yap