• bardağa su koyarken bile önceliği size veriyorsa iyidir.
  • bence böyle bir yol yok. iyi sanıyorsun yıllarca sonra bir bakıyorsun yılanın teki. hiç kasmayın.
  • annesine karşı saygılı olması.
  • yoktur. siz aynı evde yıllarca yaşadığınız annenizi, babanızı veya eşinizi gerçekten tanıyor olduğunuzu düşünüyorsanız, gerçekten yanılıyorsunuz demektir. biz, sadece insanların bize sunduğu şekilde tanırız insanları. insanların gerçek karakterleri, kapalı kapılar ardında belli olur.
  • çikarttiği çöpü dakikalarca çöpe atcam diye taşiyorsa iyi insandir benim için. ya da yol verdiğin zaman teşekkür eden biri. olmadi beşiktaşli değil mi ona da bakarak bilinir hoho
  • kötü olduğunu anlama yollarından daha zor olduğu kesindir, kötü insanı daha kolay tarif edebiliriz ancak iyi insanı tarif etmek çok zordur. mesela, yetki ve sorumluluk sahibi olmadan bir insanı rahatlıkla iyi diye nitelemek çok zordur bence. hitler de köpeğine karşı muazzam merhametliydi mesela. hayvan sevgisi olan ama altında çalışanlara davranışları kötü olan çok yönetici var.
  • kanımca etrafımızdaki bir çok insan iyidir.. asıl soru direnç noktası nedir iyi yada kötü biri olmak için..
  • benim ölçütüm elcil olması ,gerisi gelir geçer şeyler.
  • hayvanlara nasıl davrandığına bakın. çok işe yarıyor
  • bir insanın salt 'iyi' ya da salt 'kötü' olarak değerlendirilemeyeceğini anladığınızda aramaktan vazgeçtiğiniz yollar.
hesabın var mı? giriş yap