• tamamen kızgınlıklardan kaynaklı bir istektir.

ben düşünüyorum da hayatımda ölmesini istediklerimi ya ideolojik ya sırf kıl olduğumdan ya sırf birilerine kötülük yaptığından ama ortak bir nokta var o da kişinin size yansıyan siluetinin kötü olması!

benden olmayan ölsün mantığının da bir ürünü aslında bu söylem. tabi insanlık ortaklaştıkları bir noktadır da aynı zamanda... en klişeleşmiş örnek olarak "hitler" verilebilir... ama bu örneği verirken onun "yaşaması" içinde kendi canın verecek kadar sevenleri mevcuttur, bu da ayrı bir handikap gibi.

ve fakat bir insanın ölmesini istemek onun kötülüklerine şahit olmakla eş değerdir. ülkemiz özelinde de onlarca insanın ismi telafuz edilebilir..
  • insan bu noktaya gelebiliyor cidden. ben şahsen müdürüm olacak götün ölmesini istiyorum.
    başka bir iş arkadaşım "ulan herkesin önünde azarladı herif beni resmen, dakika dakika ne yaptığımızı raporlayacakmışız, takip edecekmiş bizi , dayanamadım gözlerim doldu artık" diye geldi lan bana? bunu diyen boğaziçi mezunu otuz yaşında isimli firmalarda çalışıp gelmiş deneyimli ve gayet de başarılı mühendis adam.
    ve artık kalkmayan sikinin, övüne övüne anlattığın geceleri ikide uyanıp sabaha kadar fabrika için neler yaptıpını anlatmanın hırsını altındakilerden çıkaran altmış yaşındaki sevgili müdürüm.
    umarım derhal ölürsün, biz de lafın gelişi iyi bilirdik demek için çok değerli çalışma saatlerimizden iki saat kaytarmış oluruz.
    orospu çocuğu seni.
  • genellikle o insana karşı yapılabilecek bir hareket kalmadığında yapılır. bir nevi isteğin yukarı makama arzı gibi.
  • tek değilmişim!..gerçekten sorun bende ya da bizde değilmiş bunu anladım şu an..mesela bu insan bir ölse,bir huzur gelir içinize,dünyadan bir pislik gider falan filan..çok istersiniz ama hayal olarak kalır bu,muhtemel bu insanlar sizden çok yaşar,geberesiceler..ayrıca ölmesi istenen kişinin üç basamaklı yaşlara çıkmasına gerek yok,bu insan ailenize zarar veren 20 li yaşlarda gencecik karaktersiz bir kızcağız da olabilir..amin denilesi bir duadır..
  • kelimelerin çözümlerin kiyafetsiz kaldığı, sinirin yada acının tavan yaptıgı durumlarda yasanan cok insani duygudur. ama nedense bu isteği duydugunuz kişiler de yakın dönemde hiç ölmezler, sanki siz istedikçe bunlara bi ölümsüzlük gelir gibi olur, palazlandıkça palazlanırlar anasını satayım.
  • kesinlikle nefret edilen bir insan değildir benim için, ölmesini isteyeceğim kişi. zira ölüm huzur demektir, sükunet getirendir. (bkz: ölüm/@acrozom)

hoşlanmadığım ya da gıcık olduğum insanlar için daha yaratıcı cezalar bulurum genellikle. (bkz: nazlı ılıcak/@acrozom) bazı insanlar ölmesin, ölemesin istiyorum.

ölüm kötü bir şey olsaydı, tanıdığım çok iyi insanların başına gelmezdi. ait olduğum kültürde bununla ilgili bir söz vardır ki ilk algıladığımda büyüdüğümü anladım. allah iki iyilikten birisini versin
  • kolay değildir. neden ister insan? ben gerçekten bilmezdim.

(bkz: ama öldü efendim)
    (bkz: ben bilmem)
  • hayatta kişinin kendinden kaynaklanmayan sorunlar nedeniyle yaşadığı sıkıntıları gidermek için çözüm üretemediğinden mütevellit, sorunların kaynağını teşkil ettiğini düşündüğü ve yokluğu halinde muhtemelen kalan hayatının sonuna kadar mutlu ve daha da önemlisi huzurlu yaşayacağını düşündüğü kişi için artık ciddi ciddi adeta içindeki star wars'ta milleti floresanla döven siyahlının düşüncelerine sokup duygularını yönlendirdiği ve karanlık tarafa ilişkin olup, esasen insanı insan yapan erdem ve değerlerle ilgili değil, bilakis tamamen hayvansal içgüdülerle yönlendirilen, primitif bir istektir.

her ne kadar herkes gibi ben de ara ara karanlık tarafa meylediyorsam da, neticede insani değerlerimi mükemmele ulaşana kadar (ki bunun mümkün olamayacağını da biliyorum) geliştirmeye çalışan bir birey olarak çözüm üretememenin bedelinin çözümü üretemeyen tarafından üçüncü kişilere ödettirilmemesi gerektiğini şiar edinmişimdir. evet belki yorucu, zorlayıcı ve psikolojik yönden tahrip edici bir durum, ama öte yandan sabır, tolerans ve zekanın da göstergesi.

gerçi düşündüm de, herkesin böyle davranması durumunda ben işsiz de kalabilirim ama bu ayrı bir konu.

- değil mi benjamin?
    - yes master.
  • insan bazen kininin önüne geçemiyor.
    bir insanın ölmesini istemek yetmiyor, intihar ederek ölmesini isteyebiliyor.
    elde değil.
hesabın var mı? giriş yap