• genellikle salaklık içeren eylemlerdir. ne istediğini adam gibi söyleyemeyip ima etmeye çalışarak reddedilme ihtimalini sıfırladığını sanan erkek türlerinin geliştirdiği hareketler toplamıdır.gereksiz yere hatun kişiye bişiler ismarlanir. istemeden yapilan iyilikler yapilir genellikle sonu sadece kendi hayal gücü ile zenginleştirilerek abartılmış saptırılmış hikayelerle hemcinslerine anlatılır.
  • genelde bir ortamdayken ilgi ozellikle ona yogunlastirilir...ortamda karizma yapmaya calisilir.sovalye edasiyla kibarlik ve edep sergilenir. sonra genellikle kizin baska biriyle birlikte ortamdan ayrilmasiyla kalbin kirilan parcalari ozenle yerden toplanip yine kirilmak uzere birlestirilir...
  • erkege göre degisir.
    utangaci cesaret edip konusamaz, uzaktan kacamak bakislarla seyreder.
    macosu pat diye civik bir espri kondurur.
    danteli/enteli hayatin paylasimindan dem vurur.
    küheylani "anam" diye söze girer.
    cok cekingeni apisir kalir.
  • çok çılgın çok deli haraketlerdir. tehlikeli gibi gorunsede çoğunlukla sessiz sedasız biter.
  • "asıldığını belli etmemeye çalışıyor" gibi göstermeye kastığı, üstü kapalı sandığı ama aslında kabak gibi ortada olan hareketlerdir bazen de.
  • erkeğin uzaktan olayı seyreden arkadaşları tarafından ileriki tarihlerde muhabbet ortamında yerden yere vurulmasına sebep olabilecek halk arasında "şaklama" olarak tabir edilen hareketler bütünüdür.
    erkek ile olayın kahramanı hatun kişi gün gelir de sevgili olurlarsa, o güne dek erkeği rezil etme amaçlı anlatılan bu hareketler, kızın da bulunduğu ortamlarda "romantik ve başarılı girişimler" olarak anılacak ve arkadaşlar tarafından özellikle hatun kişinin yanında bir daha asla adamı yerden yere vurmak için kullanılmayacaktır. bu da cinsler arası dayanışmanın temel kurallarından birisi olan gizlilik ilkesine sadakatten ileri gelen takdire şayan bir davranışlar bütünüdür. şayet erkeğin arkadaşlarından birisi yeniden ilk amaç için o anıları kullanmaya kalkarsa lavuk, denyo, dallama gibi sıfatlar eşliğinden muhabbet ortamından uğurlanır.
  • çok tipik hareketlerdir bunlar.önceliklee kıza tonlarca sorular sorulur.sonra kız bunları cevaplarken kazanılan fırsat değerlendirilir.öncelikle zaten kız konuştuğu için kıza bol bol bakabilir erkek şahıs.öncelikle tabi yüzünü inceler fakat kızın gözlerinin temasta olmadığı her an tüm vücut şöylecene bi yukarı aşağı incelenir.ardından tekrar kızın söylediklerine konsantre olunur ki bir yerden bir kelime yakalansın ve bir sonraki soruya sebep oluşturulsun.bu arada kıza bol bol ismiyle hitap eder erkek.aklı çalışan her erkek bilir ki kadınlar kendi adlarını duymayı ve konuşmayı sever,ilgiyi sever,düşüncelerinin kaale alındığını görmeyi sever.dolayısıyla soru sorulmasından da hoşlanır.asılan erkek çok ciddi bir ilgiyle karşısındakine bakmayı sürdürdüğünde arada bir cevaplar verip gerçekten dinlediğini hissettirdiğinde doğru bir hamle yaptığını anlar ve bu sohbet koyulaşır.zaten amaç da odur.sorduğu soruların cevaplarına pek de dikkat etmeyen erkek bünye artık yavaş yavaş dinlemekten sıkılıp amaca ulaşmayı hızlandıracak aktivitelere geçer.yani hafif hafif dokunmaların ,fiziksel temasların oluşmasına.çok basittir bunu yapması da.sanki söylediklerini destekler gibi kola pat pat vurmalar mı gelir efendime söyleyeyim yoksa dize dokunmalar mı ? bazen her ikisi de birden.ama burda amaç çok da cinsellik gütmeden hafif hafif dokunmalarla ve en masum yerleri hedef seçmekle kıza bak senden hoşlandım niyetim kötü değil ve hayır ben kötü bir erkek değilim,yeri geldi mi sevmeyi de bilirim mesajı vermektir.daha sonra kızın verdiği reaksiyonlara bakar.eğer kız dizine dokunulduktan sonra ayaklarını toparlayıp ondan uzaklaşıyorsa henüz temasa geçmenin vaktinin gelmediğini anlar o da kendi oturuşunu değiştirir ve bu sefer daha ciddi daha mantıklı sorular sormaya çalışır.yok efendim hanım kızımız dokunulduğu dizini çekmez hafif bir sırıtışla cevap verirse o dize dokunan el çok sık aynı hedefe gidip gelmeye başlar.bu arada bol bol da kahkahalar yükselir karşılıklı.artık sorulan soruların bir anlamı da kalmamıştır.en ufak şeyde gülünür ay ilahi denilerek ya kola ya saça ya bacağa bir yerlere temas edilmeye başlanır.erkek bu olaydan ciddi anlamda cesaret alaraktan iyice açılmaya kızın defans alanını daha da daraltarak sağlı sollu ataklarla tek kale maça geçer.amaç bellidir.zaten karşı takımın kalecisi de gole isteklidir.maç 1-0 biter.erkek zafer kazanmış bir edayla kızın telefonunu alır,arka masada oturan arkadaşlara arada bir bakarak maçı kazanmış olduğunu göstermeye çalışır.maçı kaybeden de dahil olmak üzere herkes mutludur.
  • böyle erkeklerin hareketleri animal planet belgesellerinde ki savanadaki bir sırtlanın ceylana yaklaşma hareketleri gibidir. sessiz ve derinden, avına kiltlenmiş avcımız uygun koşulları bulunca yalnızca sözsel asılmadan ibaret eylemini gerçekleştirir. daha fazla asılma hareketleri ise türk ceza hukukunda gasba girer...
  • kiza not birakmak (aslinda baslik kiza asilan erkegin yaptigi salak hareketler olsaydi, daha bir aciklayici olacakti ama baslik kirliligi yaratmayalim ). nasil mi oluyor? aciklayalim hemen.

kiz telefonla konusmaktadir, esas oglanimiz kiza caktirmadan bir sey olmamis gibi yanina oturur. kiz su an konusamicam dediginde bir seylerin ters gittigi anlasilir. yine yan bastik obarey diye kalkilir. bir sey olmamis pozuna yatilir. beklenir bir kac dakika. oglan bakar ki, durum ciddi, kizin surat allak bullak, bu konusma sonsuza kadar surebilir. hazir odunlukta var kok salmayalim buralara der icinden. hemen cin bir plan gelir aklina. ben bu kiza bir not yazayim simdilik, sonra zaten kopek yavrusu gibi yine gelirim yanina diye dusunur. aklinca sirin bir sey yazmaya calisir,(mesajin icerigini verip cok da rezil etmeyelim cocugu da, boyle efendim umarim iyisindir, bir sorun varsa da bosver senden degerli mi tadinda) hic bir sey soylemeden kizin eline tutusturur kagidi, cekip gider sonra ardina bakmadan (iyice havaya girdim bunu yazarken, yuru be demek istiyorum kendisine) ama dusunur mu ki? ulan sen boyle cicek cocuklari gibi mesaj biraktin da bu kiza, ne kadar taniyosun ki ? hosuna gider mi boyle birsey? hazir bir de duyarli cocuk havasinda bir seyler yazmissin, bir de basimiza bir ipne musallat oldu demesin sonra. ya da hic dusundun mu? “ iki iyi davrandik hemen bokunu cikartti, onemli bir sey konusuyorum surda. kendi kendine de bir seyler yazmis hemen, grameri de kotuymus salagin bu arada.” derse icinden.

dusunmez ki, niye dusunsun? erkektir kendisi ve bir kiza asilmaktadir. normal hayatta da pek ulasilamayan mantigi kimbilir kimin bir tarafina kacmistir?

bir arkadasim ekolunden diyemicem maalesef. delikanli gibi soyluyorum. yaptim ben bu hareketi arkadas. henuz de herhangi bir tepki gelmedi karsidan. kelebekler geziyo lan midemde. sictik mi ne?
hesabın var mı? giriş yap