• yaşanmıştır...

minibüs şöförü- lan arkaya doğru ilerleyin hasta etmeyin adamı! kapının önünde duran, öyle mal mal bakma git geri, sen niye sırıtıyosun arkadan? komik bir şey mi var? adamın asabını bozmayın şimdi kenara çeker hepinizi döverim levyeyle!*

bunca hakarete dayanamayan yiğit bir kardeşimiz herkes adına kendini öne atar:
    - ya ne sorunlu adamsın be!

bunun üzerine şöför kenara çeker, arkadaşı tek hamlede dışarı alır, ağzını yüzünü dağıtana kadar genç kardeşimizi döver, yol kenarına bırakıp gider. minibüs içindeki yolculardan hiçbiri son duraktan önce inmez.*
    (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • leman'dan ya da bir arkadaştan hatırlıyorum.
    tüm koltukları dolu minübüs yaşlı teyzeye yaklaşır, durur.
    yaşlı teyze: ıhhıh... yer yokmuş
    şöför: gel teyze, gel! ben zaten ilerde inicem
  • küçük bir çocuğun annesinin zorlamasıyla 1'den 100'e kadar sayarken 37'den 39'a atlaması üzerine dolmuşta annesi tarafından dövülmesi.
  • hayli kalabalık olan dolmuşa bindikten sonra zar zor bir yer bulduktan sonra öndeki 15 yaşlarındaki kıza...pardon şu parayı uzatırmısınız...dedikten sonra kızın hemen yanında oturan annesinin size dönerek...sen nasıl olurda benim kızımı kullanırsın diye size carlaması...
  • çekmeköy'de bir opel bayiisine gidecektim. minibüse bindim ve şöföre oraları bilmediğimi, opel yetkili satıcısına yakın bir yerde ineceğimi söylediğim. bir 10 dakika sonra şöför "opel dealer"da kim inecekti dedi. bir minibüste yaşanabilecek en dumursal olay değil belki ama şöförün durup dururken ingilizce parçalaması beni çileden çıkarmıştı.
  • dumur olarak adlandırılabilir mi bilmem ama birgün yolcularından çok tiksindiğim bir minibüsten inerken şöyle sessiz bi salayım demiştim içerdekilere ibnelik olsun diye ama tam kapıda o kadar zorlamışım ki bünyeyi kulakları sağır edecek şekilde osurmuştum.hoş bişi değildi tabii.kaçtım arkama bakmadan.
  • emek-sıhhiye hattında dolmuştan inen siyahi bir gençle yanındaki süslü hatunun inmesinden sonra dolmuşta tek kalan yolcu ben olarak şoförün rahatlayıp "ulan amına koyum, bu zencilerin yarrrağı kocaman, hep ondan bu cıvırlar onlarla birlikte oluyo" diye bana dert yanması. ardından gideceğim yeri sorup güzergah üzerinde olmamasına rağmen kapının önüne kadar götürmüştü o süper şoför beni.
  • - sunu uzatir misiniz ?
    - sunu alir misiniz ?
    - arkadan vermeyen var mi ?
    - indi bindi ne kadar?
    - arghh... üstüme ciksaydin?

gibin daha bi sürü cümleler
  • -pardon musait biyerden gecer mi?
    -muhohahah

-iii pardon alsancak'a kac dakkada gideriz sofor bey
    -8
    -(arkadan bir ses) 12
  • olimpos kadir in bitch servisine sahilden donuste binilmesini müteakip, 8 sene hindistan da yasayan ve adı olmayan faruk beyin minibuse kopek bindirmesi, yolda giderken aniden bir pansiyon onunde durup agır agir arkaya donup kopege "sen iniyorsun burda" demesi, akabinde butun münibusun gozlerinin kopege donmesi ve kopegin faruk u iplememesi.
hesabın var mı? giriş yap