ah illa bi nick

  • 335
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

norveç'te pfizer aşısı olan 2 kişinin ölmesi

bu arada pfizer ingiltere'de bir milyondan fazla kişiye vurulmuş, biz hala bir milyon kişiden 3 kişi öldü diye birbirimizi yiyelim. hatırlatırım öksürük şurubu gibi basit bir ilaca bile alerjik reaksiyon geçirip ölen onlarca insanlar var, ki yan etkileri tamamıyla belirlenmemiş aşıdan bahsediyoruz. evet belirlense iyi olurdu ama bunu oturup beklersek belki yıllar geçecek. bu da demek oluyor ki karantina ve koronavirüs nedeniyle ölümler devam edecek. en azından elimizde 3. faz çalışması bitmiş bir aşı var ve dsö tarafından acil kullanım onayına sahip. ingiltere de böyle düşünecek olmuş ki ülkede bir milyon kişiden fazla insanı aşılamış: https://www.google.com.tr/…iye-covid-19-as-s-yap-ld

aşıyı sorunsuz olan elli bin kişinin haberi verilmez, aşı sonrası 2 kişinin ölümü haberi verilir. ki ölümler aşı kaynaklı mı belli değil. (norveççe bilmediğim için kaynağı okuyamadım, sadece başlığa göre hareket ediyorum.) 1950 yapımı aşılar bile tüm dünya çocuklarını çocuk felcine karşı korudu ve milyonlarca çocuğu kurtardı. daha geriye gidersek 1800'lerde çiçek aşısı yine yüz binlerce kişiyi kurtardı. bak 1800 diyorum. hala gelmiş 2020 teknolojisinden korkanlar var.

kusura bakmayın ama korona aşısına güvenmiyorsanız bebeğinizin kızamık-hepatit- su çiçeği vb. aşılarını da vurdurmayın bakalım bebek kaç yaşına kadar sağ çıkabilecek... ya da çocuğunuz elini paslı demirle kesince koşa koşa tetanoz aşısıııığ diye zırlamayın.

bilim ve siyaset bambaşkadır. ülkelere güvenmiyorum demek ya da aşılar art niyetli falan demek olmaz... örneğin 1950'de çocuk felci aşısını abd buldu. yine aynı abd 1945'te iki şehri nükleer silahla kül etti. bu nedenden dolayı insanlar çocuklarına amerikan aşısı vurdurmasaydı belki milyonlarca çocuk ölecekti.

yani aşı yapmak zorunlu değil, yapmak istemeyebilirsin. o zaman haliyle kısıtlamalara devam edersin ve evinde kös kös oturursun, korona bulaşma risklerini taşımaya devam edersin, toplumdan uzak ne bok yaparsan yaparsın.

(bu arada 3. fazları bitirmeyen ve dsö tarafından acil kullanım onayı verilmeyen çin aşısının milyonlarca sipariş edilmesine karşıyım. ciddi bir yan etki gözlendi diyelim, ya da bir sıkıntı çıktı. ne olacak satın alınan elli milyona yakın aşı? parasında değilim bu aşılar ile aşılanmaya başlarsak türkiye genci, yetşkini, yaşlısıyla büyük bir kasti kırıma uğrar.)

devamını okuyayım »