applefangirl

  • 1861
  • 30
  • 9
  • 0
  • 3 gün önce

çocuğunun hayatının içine sıçan ebeveyn

çocuğu yapmak başka, ebeveyn olmak başkadır. ama bunu bilmeyen ve sadece çocuk sahibi olmak için çocuk yapan bir sürü insan var.

bazı insanlar çocuklarına adar hayatını. hangi zorlukla karşılaşırsa karşılaşsın ayağa onlarla, onlar için kalkar. bazısı ise kendini sadece sevdiği insana adar. gözü çocuğunu bile görmez. o çocuğun da hayatını sorunlu ilişkisiyle mahveder. ama sonrasında sırf o çocuğun dünyaya gelmesine sebep olduğu için çocuktan onu her şekilde kabullenmesini bekler. anne ya da baba diye sahip olduğunu sanır çocuğuna. ve tam olarak da o an sıçar çocuğun hayatına.

anne babası 6 yaşında boşanmış ve annesinden aldığı neredeyse hiçbir şey olmayan bir kadın olarak tek söyleyebileceğim herkesin çocuk sahibi olmaması gerektiği. çünkü bir yaşa kadar eksik geliyorsunuz diğer türlü, biraz güveniyorsanız kendinize psikolog kapıları aşındırıyorsunuz. bir kere terk edildiğiniz için hep sizi terk eden insanları buluyorsunuz. size destek olunmadığı için güvensiz büyüyorsunuz. koca kadın olsanız da olaylarla karşılaşınca ilk yapabildiğiniz ya ağlamak ya da her şeyi içinize atmak oluyor. o eksikliği tamamlamak için insanüstü çaba sarf ediyorsunuz.

lütfen, anne ya da baba olmanın ağırlığını kaldıramayacaksanız çocuk sahibi olmayın diyebiliyorum sadece. siz ne yaptınızsa yaptınız. o çocuğun hiçbir suçu yok. bunu unutmayın.

devamını okuyayım »
18.12.2016 23:24