bir ben var bende benden ote

  • 257
  • 11
  • 9
  • 0
  • 3 gün önce

trump'ın tutuklu papaz hakkındaki tweeti

türkçesi: "papa andrew brunson, abd'de de naif bir centilmen ve hristiyan lider, ytürkiye'de bir nedeni olmaksıın yargılanıyor ve eziyet ediliyor. ona ajan diyorlar, lakin ben ondan daha çok ajanım. umuyorum ki ait olduğu güzel ailesine, evine gelmesine izin verilir!" olan mesaj.

walter shaub adlı hükumet etik dairesi, eski direktörü linkten de görebileceğiniz üzere trump'ın mesajındaki"ondan daha çok ajanım" kısmına takılmış.

usa içişlerinde de tartışma konusu olacağa benziyor. sabah saatlerinde veya gün içerisinde, yetkili makamlar tarafından bunun bir casusluk davası olduğunun ve türkiye cumhuriyeti'nin içişlerine karışlamayacağına dair bir kınama ve türk yargısı'nın bağımsız olduğuna dair bir açıklama bekliyorum.

rusya'nın olası bir krizde ingiltere'de ki olaylar yüzünden kıl olduğu amerika'ya karşı türkiye tarafında olacağı da muhtemel.

lakin ortalık zaten neyin ne olduğunun belli olmadığı bir durumdayken, bunun bir sıkıntı olacak kadar gündem niteliği taşıdığını düşünmüyorum. kaldı ki bu trump'ın ifadesi kendisi hakkında yürütülen iddianameye de girebilir.

dünya'ya hakim olan dengelere değişecek gibi duruyor. gerginlikler artmaya başladı. kötü bir merakla dünya izliyor, bakalım ne olacak diye.

edit: "o benden daha fazla ajan değil" diyerek çevrilmesini isteyenler oldu. (bkz: @odaklanan insan)

ayrıca iç politikada şu an alay konusu olmuş durumda gözüküyor trump.

devamını okuyayım »
18.04.2018 06:25