bugysm

  • 860
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

thy'nin alkollü yolcuları uçaktan indirmesi

sivil havacılık kurallarına göre, ki bu bütün dünyada aynıdır, tek bir otorite vardır, icao ve iata gibisinden, ve der ki

"uçuş güvenliğini tehdit edecek şekilde, ya da uçuş ekibine ve yolcuları rahatsızlık verme eğilimi içerisindeyse, o yolcunun yer hizmetleri personeli tarafından check-in işlemi yapılmayabilir. eğer yapılmışsa, bu durum mutlak suretle uçuş ekibine bildirilir ve bagajı, normal bagajlardan ayrı bir şekilde muhafaza edilir ( uçuş ekibinin yolcuyu uçuştan men etme ihtimali göz önünde bulundurularak; bagaj arama ile vakit kaybı olmasın diye). "

ayrıca çoğu zaman da, uçağın purser` : *kabin amiriı , çıkış kapısı : *boarding gate`na kadar gelir ve yolcuyu bizzat kontrol eder. ve tamamen kendi insiyatiflerine göre bir karar verirler. sırf kıl oldukları, ama alkollü bir adamı da uçuştan men edebilirler, kimse gık diyemez. bunu bilen; kaptanın bütün yolcuları uçaktan indirip, uçağı boş bir şekilde uçurma yetkisi olduğunu vs vs.. da bilir.

bu olayın benzerlerini sıkça ayt` : *antalya havalimanı`'de özellikle yaz mevsiminde şahsen deneyimleyebilirsiniz. gelin görün, ya da gidin görün derim.

özetle: akp takıntısı olan insanlara burdan selam etmek isterim ki, gandhi` : *kemal kilicdaroglu`yi dinlerken de, biraz okuyun da ögrenin. herşeyi , kötüye yormayın falan filan. bi bakın bakalım neymiş ne değilmiş...

ve, ben , yetkilisi oldugum havayolunun -ki ingiliz bir havayoludur- yolcularını defalarca uçuştan men etmiş bir kişi olarak, bir tane ingiliz gazetesinde, böyle bir habere rastlamadığımı açıkça belirtmek isterim.

bu da bana "ahanda biat medyası sana." demem için bir sebep daha , değilmi sözlük?

hürmetler.

edit: çok gizli ve önemli değişiklikler yaptım evet.

devamını okuyayım »
18.02.2011 19:49