dream eater

  • 345
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

özgürlüğüne fazla düşkün dişi

insanların, tanımını işine geldiği gibi okuyup işine geldiği gibi anladığı kızdır, özgürlüğüne fazla düşkün kız. "fazla" diyor bak.

bu kız tek başına takılıyorsa ister sürünsün, ister kendi ayaklarının üstünde dursun hayatını istediği kadar hedonist biçimde yaşasın. takdir bile ederim. ama bir ilişki içerisindeyse ben o kızın sevgilisine acırım. aşırılık olarak tanımlanabilecek bir özgürlük seviyesi bir ilişkide karşı taraf tarafından basitçe bencillik olarak algılanır.

bir ilişkide tarafların birbirinin kıyafetlerine karışma hakları vardır. bak öküzlük yapma hakları vardır demiyorum, o farklı. sen bikinili görüp beğendiğin kıza "mayo giy bikini giyme" diye baskı yaparsan bunun adı öküzlük olur. ama erkeğin öküzlük etmediği, tutarlı bir şikayette bulunduğu zaman kızın da "benim bedenim benim kararım! neremi açacağıma sen mi karar vereceksin!!11" deme hakkı yoktur. o zaman adam da çıkar der "benim sikim benim kararım. istediğim kişinin istediğim yerine sokarım!" der. ****

hayat müşterek zaten. gönül eğlendiriyorsan ya da lise tabiriyle çıkma aşamasındaysan özetle iki tarafın henüz birbiri üzerinde pek hakkı yoksa bu özgürlük triplerine hak veririm. ama evlenmeyi, çocuk yapmayı düşündüğün, seni seviyorumlara boğduğun insana "gideceğin yeri önceden bildirme zorunluluğunu", "sevdiğinin senin giyimine eleştride bulunma hakkını*" veya "teması kesmediğin eski sevgililerinle/flörtlerinle ilgili seni eleştirme hakkını" özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak görüyorsan; sevgili kızım sen sikim amda canım cennette olsun istiyorsun. ya hayatına özgür bir sap olarak devam et *** ya da bir ilişkinin iki kişiyle olduğunu kabul ederek bir şeylerden fedakarlık et, sevdiğini usandırmadan önce ortada bir yerde uzlaşmaya çalış.

(kendi ayakları üzerinde duran her kadını, bekar anneleri*, nudistleri , cinselliğini özgürce yaşayan kadınları, sonuna kadar takdir ediyorum. kendilerini açıkça ifade etmelerine rağmen onlara öküzlük yapan oluyorsa onları da kınıyorum. benim gıcık olduğum tipler hayatında her üstüne kafayı eğip dişini -sevgisi sayesinde- geçirebildiği tek kişiye özgür* kesinlenler. zaten özgürlük sözcüğünün de içi boşaldı sağolsun george w bush da dahil olmak üzere pek çok kişinin katkısıyla... terörizm, bencillik, köpek çekme, emperyalizm, şeriatçılık... bireyden devlete hepsi özgürlüğün altına saklanabiliyor istediğinde.)

devamını okuyayım »
12.07.2012 02:39