geraltofrivia

  • hırçın golcü (252)
  • 725
  • 36
  • 12
  • 3
  • bugün

the witcher

başkalarına ayar vererek prim yapmaya çalışırken dikkat edilmesi gereken bir nokta yukarıdaki gibi kendinizi rezil etmekten kaçınmanız gerektiğidir.

en başında, millete utanç verici gözüküyorsunuz diyeceğine sjw kavramı nedir onu öğrenerek rezil olmaktan kurtulabilirsin

whitewashing dediğimiz beyaz olmayan karakterlerin beyaz birine oynatılması (ghost in the shell, avatar, 47 ronin) olayını yanlış bulup, bunu ırkçılık olarak yaftalayıp aynı şeyin tersini yapan, yani beyaz olan karakterleri afro amerikan veya asyalıya oynatan( troy fall of a city de achilles, a cursed child piyesinde hermione, merlin dizisinde guinevere) ve bunun adına diversity (farklılık) diyen bir grup ruh hastasına "sjw" diyoruz.

bu bağlamda ciri'nin bema bir aktriste oynatılması buz gibi bir "sjw" hamlesidir çünkü bu hamle, beyaz çoğunluğun yanında asyalı, afro amerikan gibi azınlıkların da "sosyal adalet" adına temsil edilmesi ve bunun lore un ırzına geçilmesi pahasına yapılmasını içeriyor.

yukarıda da bahsedildiği gibi ciri kalıtsal özellikleri bakımından çok üstün bir karakterdir. kadim elf tanrıları tarafından sadece bir neslin kadın üyelerine bahşedilen elder blood ( kadim kan) ın son taşıyıcısıdır. annesi ve büyükannesi de aynı şekilde hem kadim kanı taşır hem de cintra kraliyet ailesi mensubudur.

açıkçası tam da bu yüzden sjw lerin ciri'yi hedef almalarına şaşırmadım. beyaz üstünlüğüne karşı argüman geliştirmek için diversity kisvesi altında afro amerikan ve asyalı üstünlüğünü savunarak ırkçılığın dik alasını yapan insanlar bunlar ne de olsa.

amaçları sadece azınlıkların da temsil edilmesi olsa, zerikanya kökenli afro amerikan witcher, elf kökenli asyalı büyücü karakterleri diziye monte edebilirler, lore buna müsait. kimsenin de gıkı çıkmaz. bunun yerine özellikle beyaz,genetik olarak üstün bir karakteri bema yaparak gerçek yüzlerinin ne olduğu kolayca anlaşılabilir.

konuyla ilgili redditte kıyamet koparken ısrarla sessiz kalmaları bence söyletinin doğruluğunu kanıtlıyor. ya da tepki ölçüyorlar. benim anlamadığım geralt'ı soulcalibur karakteri yaptığı için oyun yapımcısı firmaya demediğini bırakmayan yazarın neden sesi çıkmıyor. onun da tek derdi paraymış anlaşılan.

devamını okuyayım »
10.09.2018 11:27