geraltofrivia

  • 494
  • 24
  • 7
  • 2
  • dün

the witcher 3 wild hunt

şimdi o iş biraz karışık beyler. genelde kitapları okuyup daha sonra oyunu oynayan adamlar ölümüne yennefer der. hatta triss'e de baya bir ayar olurlar kitapdaki arka plan ve bazı diğer olaylar yüzünden.kitabı okuyan bir insan yennefer'in hareketlerinin kezbanlık ile uzaktan alakası olmadığını, tamamen geralt'a verdiği değer ile kendi egosunun çatışması arasında sıkışıp kaldığını görürler.

spoiler olmasın diye ayrıntıya girmiyorum ama şu kadarını söyleyeyim: yen ile geralt arasındaki yaşanmışlık hakkında biraz fikir sahibi olmak istiyorsanız, serinin ilk kitabı olan the last wish de yer alan yine aynı isimdeki kısa öyküyü okuyun.

fakat gel gör ki, bu iki kadın karakter hırslarına, zayıflıklarına, zaaflarına zevklerine, kafalarındaki geralt imajına sevdikleri renk, tercih ettikleri büyü ve seks pozisyonuna kadar ayrıntılı ve ustaca yazıldığı ve bu çeşitlilik büyük oranda oyuna da yansıtıldığı için, geralt (yani oyuncu) geçmişlerinden bağımsız olarak karakterlerine ve geralt'a olan yaklaşımlarına göre değerlendiriyor bu iki kadını. zaten role play de bu değil midir?

ben mesela kitapları okumama rağmen ölümüne triss derim. çünkü triss yen'e göre daha masumdur, daha duygusaldır, daha az radikaldir, daha anlayışlıdır yani kısacası triss lesser evil (daha az kötü) olandır her zaman. ya da en azından ben böyle yorumladım.

devamını okuyayım »
24.03.2016 15:32