karisindangizlisigaraicenadam

  • 200
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

vücut geliştirme

#74345326 şahsıma yöneltilmiş iftiralara itafen;

hadi bana sorun, ben halk kahramanıyım halkın antrenörüyümcü tayfa. bu tayfa ilk bir iki sorunuza cevap verir daha sonra birden online personal trainercı olup çıkar sizden para istemeye başlar. bunları dikkate almayınız çünkü halk kahramanı olsa o sahip olduğunu iddia ettiği "muhteşem bilgilerini" sentezleyip size benim yaptığım gibi ücretsiz bir program yazardı. bakınız burası çok ilginç nedense yapmıyorlar...

hahahahaha dünden beri 40 a yakın soru cevapladım arkadaşlar nick altıma ricam üzerine yazdılar. kimseden ücret vs. talep etmedim kimseye özel program yazmadım. sırf bu tarz kekolar paralı yapıyor demesin diye. özel program isteyenleri geri çevirdim. sebebi ise arkadaşların soruları, sorunları, sıkıntıları basit bunlar için para almaya gerek yok. bilgi varsa paylaşılmalı. bende paylaşmayı tercih ettim. program yazmaya gelince, bu konuya el atıp kapsamlı bir vg giriş entrysi gireceğim. mesaj atan arkadaşlara da yazdım. of sıkıldım mesajlardan entry sildim de demedik:) işimi gücümü bıraktım yardım ettim. sporcu olmak bunu gerektirir.

3- sırt, bacak, karın neredeci tayfa. bu tayfadan da birçok mesaj geldi, entrylerde de bu kas gruplarına olan vurguyu görebilirsiniz. sırt, bacak, karın elbette ki önemli ancak yeni başlayan biri için bu kas gruplarını da işin içine dahil etmek yeni başlayanı "başlayamayana" çevirecektir. bırakın da adam gidip iki dumbell kaldırsın, pazularını şişirsin özgüveni yerine gelsin. sonra diğer bölgeleri de yavaş yavaş programına ekler.

bunu yazan insandan uzaklaşın arkadaşlar. bakın bu ben malım demenin alternatif bir yoludur. hakaretse hakaret insan sağlığını hiçe sayan bilgi paylaşan insana hakaret ederim. bunlar spor teroristleri. asıl yeni başlayan insan bunların önemi anlatılmalı ki ''skip leg day'' mantığıyla spor yapmasın. vücut bir bütündür, burayı çalışayım şurayı siktir edeyim denemez kardeşim.

ayrıca 2. kademe vücut geliştirme ve fitness antrenörüyüm. federasyon onaylı isteyene sertifikamın görüntüsünü atayım. sayısız kitap konuyla alakalı sayısız makale okudum.(ingilizcesi olanlar için kitap isimleri paylaşacağım önümüzdeki günlerde) zevk aldığım iş bu. bu işi personal trainer adı altında, zaten internette rahatlıkta bulunabilecek bilgileri insanlara aylık 800 tl 1000 tl dersler ile verenlere ve bilgi kirliliğine karşı savaş başlattım. insanlara yardımcı olmak amacım. bırakın herkes kendi bildiğini yapsın.

ayrıca mesajlaştığım yazarlara ezbere program yazmaktan ziyade kendi programlarını nasıl kendileri oluşturabileceklerini öğretiyorum. bu sporun mantığını oturtmaya çalışıyorum. parası olan var olmayan var. zaten yeterince pahalı bir spor bu. beslenmesi, supplementi ve spor üyeliği ile napsın parası olmayanlar yapmasın mı ? ya da internetten yanlış bilgiler, saçma sapan program yazan gerizekalı yazarlar yüzünden sakatlansın mı ?

parayla aldığım eğitimi bedava paylaştığımı söylememin insanların zoruna gitmesi çok ilginç. tekrar yazıyorum kesinlikle online pt vs. satmıyorum. mesaj atan herkese yardımcı oluyorum. kişiye özel program yazmıyorum. kendi programınızı nasıl oluşturacağınız konusunda yol gösteriyorum. balık vermiyorum balık tutmayı öğretiyorum. hadi canım şimdi bacak sırt yapmamaya devam et.

devamını okuyayım »