lovedrug

  • 122
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

internetten alışveriş yapmak

internetten kıyafet almak risk. iade vs. durumlarıyla uğraşmamak için genelde tercih etmiyorum. bir kere kıyafet aldım, o da dayanamadığım bir etekti ve uygundu fiyatı. onu da bilen bilir yeliz'in dünyası adlı blog sitesinin online alışveriş sitesi, http://www.stylebutik.com/'dan aldım. gayet de hızlılardı. bu sitenin tek handikapı, ürün çeşitliliği olmaması. ama giderek arttırıyorlar gördüğüm kadarıyla. her baktığınızda trend parçalar yakalayabiliyorsunuz. fakat ptt havalesi de kapıda ödeme seçeneği de yok o kötü.
en mantıklı internet alışverişlerinden biri de kitaptır. burada ilk tercihim http://www.nadirkitap.com/'dur. ptt havalesi kabul ettiği ve oldukça hızlı olduğu için tercih ediyorum. şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. burada bulamadığım kitapları da http://www.idefix.com/'dan alıyorum. buradaki kitapların fiyatları, diğer internet kitapçılarına oranla 1-2 lira farketse de kafanız rahat alışveriş yapıyorsunuz. paketlemeleri de oldukça başarılı. kitaplar zarar görmüyor. oldukça da hızlılar. ptt havalesi ya da kapıda ödeme kabul etseler daha çok sevicem kendilerini.
bunun dışında internetten kozmetik alışverişi mantıklı bir seçenek. sonuçta alacağınız boyanın rengi, numarası ya da saç tipinize/sorununuza göre alacağınız şampuan, krem vb. standarttır. yüz ürünlerini bu gruba katmıyorum. çünkü yüz ürünlerini deneyerek almak daha sağlıklıdır. bu yüzden kozmetik alışverişimi sadece saç ürünleri olarak yapıyorum. burada tercihim http://www.kozmoya.com/. ilk alışverişimde tereddüt etmiştim yeni bir site olduğu için. ama kaliteli içeriğiyle kalbimi çaldı ve siparişimi verdim. hiç de pişman olmadım. oldukça hızlılar. bu alışveriş maceram için; (bkz: #30762406). bu yüzden rutin alışverişlerimi buradan devam ettirmeye karar verdim. bir başka siparişim loreal şampuan ve saç kremi içeren bir setti. dolayısıyla yolda zedelenme, dökülme vs. olmasından korkuyordum. neyse ki şişelerinde en ufak bir zedelenme ya da dökülme olmamıştı. paketlemeleri oldukça sağlam. kısaca şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. bir de giderek genişlettikleri ürün yelpazesine baktıkça para harcamamak için kendimi zor tutuyorum. yalnız bunlar ptt havalesi kabul etmiyor. bu da olsa pek bir sevineceğim. şimdilik kapıda ödeme seçeneği ile yetiniyorum.

devamını okuyayım »
19.12.2012 01:11