morcivert

  • 1530
  • 6
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

solar beach

2013 itibariyle berbat bir mekan,

ilk defa kilyosa gitmiş bir angaralı olaraktan nefret ettim efenim istanbulda denize girmekten. zaten girilecek bir yer yok. olan bir kaç yerinde canına okumuşlar, parsellemişler.

ilk olarak otoparkta bir güzel söğüşlüyorlar. ücretsiz kısmı kapatıyorlar, paralı kısma yönlendiriyorlar. oradaki deynekçilere üyeyiz derseniz ücretsiz kısma girmenize izin veriyorlar.

giriş zaten 40 tl. istanbulda uzun süre yaşayanlar için gayet normal gelebilir ama sadece ayak bastı parası ve kalitesiz hizmet için çok pahalı. fırsat sitelerinden yarı fiyatına dek getirebilirsiniz. o bile pahalı.

girişte çantanızı arıyorlar yiyecek, içecek için. yasaları bilmiyorum ama böyle bir şey yapmak yasalmıdır? çok rahatsız edici.

kumsal ve deniz orta kirlilikte. balıkları ve yeri görebiliyorsunuz. arada sanırım gemilerden pislik geliyor. akşama doğru dalga çıkınca ince kumdan dolayı bulanık. su hiç derinleşmiyor. can kurtaranlar ileri gitmenizi engelliyor. insanların üzerine süren jet ski ler mevcut. kafanızı alıp götürebilirler dikkat edin. uyaran fln yok. kumsal ise biz gittiğimizde kirli değildi. ara ara izmaritler mevcut. şezlonglarda kırıklar var. minderleri çok kirli, şemsiyelerin dubalarına kum doldurmadıklarından bir rüzgarda kafanıza saplanabilirler. dikkat edin. rüzgarda zaten sürekli düşüyorlar.

yiyecek kalitesi olarak yerlerde sürünüyor. hizmet kalitesi sıfır. masaları bile temizlemiyorlar. yiyecekler geç geliyor, kalmıyor, yeri geldi sipariş almıyorlar. zaten bir şeye benzemiyor yiyecekler. soyunma odaları ve wc'ler çok kirli.

sürekli bangır bangır türkçe/yabancı kalitesiz pop (serdar ortaç, rihanna vs..) çalıyor. mide bulandırıcı. insan arada bir keser müziği. insanlar nasıl dayanıyorlar anlamış değilim. belli bir süre sonra beyin süngerleşiyor sanırım. kitap okumanız, kendi müziğinizi dinlemeniz imkansız. o kadar dalgada denizin sesini müzikten duyamıyorsunuz. o derece.

birlikte gittiğim sünger beyinli arkadaşlarımın burayı çok sevmelerinden kendilerini tanımış oldum burası sayesinde. hafif uzun saçlarını denizde bir sağa bir sola sallayan, boynunda parlak zincirleri olan kız peşinde koşan berkecanlar ile çıstak çıstak müziğe hasta olan, parlak kıyafetler giyen kezbanların ağırlıklı olduğu bir mekan. boru değil 40 tl.

eğer giderseniz tam girişin önüne lüks aracını parketmiş 100+kg insanların ve tikicanların plajdan ayrılırken yüzlerindeki gülümsemeyi izleyin ibret alın.

ufak bir hesap yaparsak hazırlıksız giderseniz: 15 tl otopark + 40tl giriş + 25 tl yiyecek = 80 tl

hazırlıklı giderseniz, otopark bedava, 20 tl giriş + 25 tl yiyecek = 45 tl

birde üzerine alkol için para ekleyin.

neyse özet olarak bir daha gitmeyeceğim mekandır.

edit: gidip çokta sevebilirsiniz. yazdıklarım kendi açımdan bir bakış açısıdır. çok mutlu olan insanlarda mevcuttu.

edit: yanımdaki o çok mutlu olanlar neyin kafasını yaşıyorlar anlamıyorum.

devamını okuyayım »