steel

  • 204
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

türkiye

son günlerde bolca tecavüz, cinayet, vahşet, beş para etmez insanları ve tüm bu olan bitene aklı yerine götüyle yaklaşan insanlarının yorumları ile var olmaya çalışan ülke.

ülkenin bir suçu yok aslında, sorun daha ziyade bu ülkenin yaşayanlarında. insanları diyemiyorum artık. hayır, ciddi anlamda diyemiyorum, çıkmıyor ağzımdan. insan olmanın tanımına hiçbir yerinden uymayan bir canlı formu, tersine evrim bile değil bu. kıçına doğru evrilen canlılardan bahsediyorum tamamen. yakında koca bir kıçtan ibaret olacak varlıklardan. pislik içinde, kokuşmuş dar bir delik.

artık haberleri izleyemiyorum bu ülkede mesela, sosyal medyayı takip edemiyorum. yasal bir engel mi var? ya da teknik bir sorun? hayır. karşılaşacaklarımdan korkuyorum sadece. her gün başka bir olay değil artık, günde kaç olay gerçekleşir oldu.

insanlar, en azından insan kalmayı başarabilenler idamı konuşmaya başladı artık bu ülkede. benimse aklıma türlü işkence yöntemleri geliyor, oldukça yaratıcı şeyler. kendimden de korkar oldum.

bir ülkede ünlüsünden esnafına herkes mi zıvanadan çıkar? be hey gerizekalı nihat, hangi insan tecavüzü, yakılarak öldürülmeyi hak eder? hangi insan bunu hak ettiğine karar verebilir? be hey embesil insanlar, "orospu" diye yargıladığınız insanları neye dayanarak yargılıyorsunuz? kaldı ki hiçbir hayat kadını da bu yapılanlardan herhangi birini zerre kadar hak etmezken. siz bile hak etmiyorsunuz bunları. sizler için değişik planlarım var...

...zihnimde gerçekleştiriyorum her birini...

bu ülkede yaşamaktan hiç bu kadar rahatsız olmamıştım bugüne kadar. ülkenin suçu yok, suç ülkedeki amiplerde. kardanadam yapmayı put sayan zihniyette, kartopu yüzünden adam öldürenlerde, din kisvesi altında siyaseti operanın içine sokanlarda, buna karşı çıkmayanlarda, destek verenlerde, çanak tutanlarda.

kanalizasyon olmuş ülke, tımarhane falan değil. bokların içerisinde yaşamaya çalışıyoruz, kokuyor ama.. pis kokuyor hem de. ne kadar değmemeye çalışsak da bize ya da çevremizden birine bulaşıyor o bok. gözümüzü kapıyoruz artık, yaşamaya devam edebilmek için. ama kokuyor be arkadaşım.. ağzımızı kapatıyoruz, inanmak istemiyoruz artık olana bitene ama kokuyor işte. bok kokuyor bu ülke...

devamını okuyayım »