tuzumkuru

  • ağır abi (452)
  • 860
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

akp'nin 15 yılda çözdüğü sorunlar

yıl olmuş 2017, halen bölünmüş yolların ve uçağa binebilmenin matah bir şey olduğunu gösteren çözülmüş sorunlardır.

sanırsın bir de iktidar kendi elleri ile bindiriyor uçağa. havalimanına ihale açıyorsun, uçakta yakıt vergisini indiriyorsun oluyor işte. kapitalist sistem arz talep dengeliyor. insanların hızlı seyahate ihtiyacı var. işletmeler de görevini yapıyor. ben demiyorum bu arada bu sisteme karşıyım diye. hayır değilim en verimli yollardan biri bu; ancak bunun 15 yıl için çok büyük bir şey olmadığını anlamak zor olmamalı. adamların sana hizmeti değil. böyle zaten olması gereken şeylere (tekrar söylüyorum 2017 senesinde uçağa mı binemeyecektik? ya da 2006 senesinde, fark etmez) oy verecekseniz gidin oyları pegasusa ya da şu köprüleri yapan konsorsiyumlardan birine verin. daha mantıklı.

bölünmüş yol meselesine gelince onun çekirdek finansmanının büyük deprem sonrası geçici iletişim vergilerinin olduğunu hepimiz biliyoruz. gene yıl muhabbetine girerim de aynı şeyleri tekrarlamak hoşuma gitmiyor.

ek olarak sağlık sistemindeki ilerlemeyi görmemek mümkün değil. bunda da çözüldü demek imkansız, haberlerde sma hastalarını duyuyorsunuzdur sanırım. doktorlara hasta başı * ek maaş uygulaması ile 5 dakikadan çok süremeyen muayenelere giriyoruz. eleman maaşı maksimize etmenin derdine düşüyor tabi.

bence çözdükleri en iyi şey bu milletin mevcut sorunları ile ya da yaratılan sorunlar ile kolay manipüle edilebildiğidir. 7 haziran seçimlerinden iki dakika sonra terörün tekrar başlamasıdır, eskiden ergenekon ile muhalif kimi görürse içeri atmalarıdır (fetö yaptı di mi o zamanlar size göre, hadi oradan abi-kardeş gibilerdi) tarzı durumları görmedik mi?

devamını okuyayım »
25.06.2017 00:08