uykusunu yakalayan adam

  • 2
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

isnetus

(bkz: #128025340)

önce o "türk milleti" sakızını ağzından bir çıkar.

işte böyle böyle yerini belli etmek zorunda hissedeceksin. seviyenin bu kadar olduğunu biz biliyoruz da, ayan beyan ikrar edilmesi önemli.

anadolu kadınına cumhuriyet zulmü, anadolu erkeğine medeni kanun baskısı tadında ağlayışlarını da açık açık göreceğiz daha. standart siyasal islamcıdan eksiği yok, fazlası var. eminim gönlü; son üyesi ingiltere'ye sığınan monarşiyi yıkıp cumhuriyeti bir şekilde kuran kadroya olan kinini biraz dizginlemek için doğu anadolu'da ermenilere yapılanlar, batı anadolu'da rumlara yapılanlar tarzında şeyler de yazmak istiyor; ancak yamacındaki bir avuç meczup da kaçar diye korkusundan yapamıyor.

anadolu diyorum; çünkü çarpıtmalarını "türk milleti" diye adlandırarak sinsilikle yapmakta.

araplar daha tek tanrı'yı bilemezken türkler ahiret inancıyla ibadetini yapıyordu. mert ve delikanlı olan türklüğün ne şekilde dejenere edildiğini söyler, araplar'ın dejenere ettiği islam'ı ingiliz köklü işbirlikçileri ile nasıl türklere kakalamaya çalıştığını.

ama bu, o değirmene su taşımaya doğuştan gönüllü zaten. deli fatih'in ekran yüzü görmemiş dizginli hali.

görevi, türklüğü islam ile karşı karşıya getirip küçültmek, onu islam diye pazarladığı arap milliyetçiliği ve kültürü ile zehirlemekten ibaret. adına "doğu" diyor. bu doğu'nun neyi, kimi, nereleri içerdiğine dair hiçbir netlik göremezsiniz. çünkü bu tip sinsiler bulanıklık, karanlık ve karmaşa vs. severler.

bu dil çok müthiş bir şey; her zaman o an düşündüğünü ağzından çıkarmaz da, bazen hazır kalıplardan gelen kelimeler dudaklardan dökülür. "islam geleneği" demiş. bu ifade birkaç açıdan önemli: birincisi islam yerine bir islam geleneği yaratıldığını, bunun canhıraş takipçisi ve savunucusu olduğunu ifadesi; ikincisi chp'nin/zihniyetinin islam ile değil, bu islam geleneği ile sıkıntısı olduğu; üçüncüsü türk milleti adını vererek kirletmeye çalıştığı topluluğun islam'a değil islam geleneğine bağlı olduğu.

***
adamın zihinsel kapasitesi bu noktada: (bkz: #36510638)

birine eklenlenme, sığınma muhtaçlığı* içinde. kendisine kucak açana da allah aracı oldu diyor, hızır yetişti diyor. ezkaza fethullahçılar kucak açmış olsaydı, allah'ın kendisine yardım etmesi için onları aracı ettiğini ballandıracaktı.

bu sığınmanın, muhtaçlığın getirisi de minnet. ekmeğini verecek olana minnet ve bağlılık içinde, benzerleri gibi. allah belki kendisinden çok kuluna mı minnet duyacağını ölçmenin peşinde; o sebeple onları aracı kılıyor. minnetinin zayıflığına düşüp, allah'ın yapma dediğini mi, yoksa kulunun yap dediğini mi dikkate alacak ona bakıyor. kendisinin tercihi belli ama, minnet ettiği kulunun dediğini yapacak: (bkz: #70812813)

bir de şöyle bir şey var: (bkz: #87390251)

burada aşağıladığı halka şuur varlığı bahşetmezken, chp ile bütünleşemeyen o aşağıladığı aynı halk şuurlu mu olmuş oluyor birden?

devamını okuyayım »