şükela:  tümü | bugün
 • http://www.byte.com.tr/

  sitede klasik bilgisayar dergisi sitelerinden farklı bir şey bulunmamakta fakat
  byte almadan önce bir uğrayıp göz gezdirmekte fayda var. bazen pcnet veya
  chip kaçırdığı konularda çok başarılı makaleler okuyorum byte da. belki de tercih meselesi.
 • 90'ların ikinci yarısında piyasaya girerek pc magazine türkiye ve pc world türkiye karşısında piyasada pek tutunamayan, chip dergisi'nin çıkmasıyla epey geri planda kalmış olan dergi. bolo adventures 3 gibi oyunların bulunduğu bir disket hediye ettiğini hatırlarım. ayrıca çoğu sayısında (bkz: shannara) (bkz: destruction derby) gibi dönemin popüler oyunlarının posterini vermiştir.

  web sitesinden göründüğü kadarıyla sanırım son sayısını mayıs 2009'da vermiş.
 • 1 yıldan fazla süreyle oyun bölümünü hazırladığım dergi. yöneticilerin oyun tarafı hakkında tek satır bilgisi yoktu ve ne yazarsam kabul ediyorlardı düzgün ve akıcı yazdıktan sonra.

  itiraf ediyorum ki bazen oyunları oynamadan ign'deki yorumlardan falan alıp yazıyordum. en büyük fiyaskom ise mount&blade oyununu online oyun zannedip sayfa sayfa yazmam. son günden önce bu neymiş diye açmamla anlattığım şeyle alakası olmadığını fark edip sıfırdan yazmamdı.

  çok az bir para alıyorduk tabii sayfa başı sistemi ile ama 1 yıl çalışıp güzel bir oyun bilgisayarı yapmıştım.

  o dönemki sayıları saklıyordum ancak şu anda aklıma geldi ki nerede olduklarını bilmiyorum. zorlama olacak ama 2009 dönemi sayıları elinde olan varsa bir haber etsin (ki niye 2009'un bilgisayar dergisini saklar bilmiyorum)