372 entry daha
  • adından fersah uzak bir hareket içinde olan dernektir.

bunu tweet atmak isterdim ama viral olup adlarına leke gelebilir endişesinde olduğum için buradan uyarı niteliğinde belirtmek istiyorum. sizin marmara bölgesinin oldukça işlek bir ilçesindeki şubenizde öğrencileri çürük armutlardan seçtiğinize eminim artık. bir defa öğrenciler yalnızca kız-erkek düşürmeye gider olmuş. kız öğrencileriniz özellikle konsomatris triplerinde. evrim konulu dersler veriyormuşsunuz. çürük armutlardan birine “ne anlatıldı, neler öğrendin?” diye sordum. bilmiorm bni ilgilendirmior ben oğlanlarla ilgileniordum dedi. size, hayatında bir kere istekle eline kitap alıp okumamış kişilere destek olduğunuzu söyleyeyim. öğrenci seçerken kriterlerinizi buna göre ayarlarsınız herhalde. ne atatürk’ü ne çağdaşı ne desteği ne düşüncesi? bunlar düşünme yetilerini bile geliştirmemiş ki. doğu torpilinden aldıklarınızı anlarım da gayet nezih şehirden gelenlerin en avamını nasıl buldunuz? kız hemşirelik okuyor, insanların ardından atıp hastalardan dalga hakaret dolu şekilde bahsediyor. bir tanesi bu türkler diye konuşmaya girip sizin verdiğiniz parayla sizi yeriyor. dernekten dönünce bir kere çağdaş yaşam ya da düşünce için konuştuklarını dahi görmedim. onlara burs sağlayan insanların arkasından mide bulandırıcı biçimde konuşmalarına defalarca şahit oldum. gerçekten aydın düşünen ve bu desteği hak eden onlarca öğrenci varken cemaatçilerden farksız bir tutum içindesiniz.
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap