• (bkz: emre mor)
  • çok zoruma giden bir olaydır.
  • çok cahildir adam ama tam bir futbol virtiözüdür ?

(bkz: sergen yalçın)

lise mezunu cahil bir adam diyebilirsiniz ama futbol zekası ve eğitimine bir şey diyebilir misiniz ? sergen peki hakketmemiş midir kazandığı milyonları ?

başka sorum yok.
  • iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerin meclis çatısı altında milleti temsil etmesi ile eş değer olamayacak çıkarım. en azından cahil olabilir bunun üstesinden gelebilir fakat o adam bilgisinden ziyade yeteneği ile para kazanıyor.
  • cahil olmayan futbolcu mu var sorusunu akla ilk getiren başlık
  • modern çağın gladyatörleridir
  • milyonlarca insan bu oyuncuların maça tesir etmesini istiyor çünkü milyonlarca insan maç izliyor. kimse izlemese futbol maçını bu adam hiçbir şey kazanamaz ki?

ayrıca yaptığı işi iyi yapıyorsa hak ediyordur.
  • kime göre cahil? sorulması gereken sorudur. cahillik bir finansal engel mi? sorusu da akıla takılan diğer husustur. ya da akıllı olsaydın da sen para kazansaydın demezler mi?
  • türkiyedeki futbolcuların büyük bir çoğunluğunun (bir kısmını tenzih ediyorum) cahil olması ve cahil kalması onların suçu değil bu tamamen ülkemizdeki eğitim sisteminin bir problemi. cunku cocuklar veya gençler bir sporla ilgilenirken o sporda gençlik yıllarında ilerlemek istediklerinde sınavlarına tam olarak hazırlanmamaları veya dönem dönem devamsızlık yapmak zorunda kaldıklatı için öğretmenleri veya okulları tarafından bir seçim yapmak durumunda bırakılıyorlar. sporda ilerlemek isteyenler haliyle ya okulu bırakıyorlar ya da okuldan atılıyorlar.

tabii bizimse tek yaptığımız onlar adına uzulmek olur elimizden baska bi şey gelmez.

özetle etrafınızda cahil futbolcular göreceğiniz gibi çok güzel futbol oynayan muhendisler doktorlar da görebilirsiniz. o doktorlar muhendisler de o yol ayrımında okumayı secenler.

ikisi de mumkun mu evet mumkun ama uzun uzun anlatmayacağım amerika ve avrupa birliği ulkelerinin uygulamalarına göz atabilirsiniz.

kazandıkları para ile ilgili yorum yapmayacağım. neticede herkes parayı entelektuel birikimi ile kazanacak diye bir şart yok.
  • her zaman diplomalı olanlar para kazanmıyor. ben 15 yıl mürekkep yaladım dersen, adam da 15 yıl ter döküyor.

futbolu hiç sevmem. zerre kadar da anlamam. ama arz talep meselesi, üç kuruş alan adam takımı yeniliyor diye üç gün uyuyamıyorsa, cebinde sigara parası yokken kulübüne 20 tl gönderiyorsa, adamlar da kendisine verilen parayı harcar.
hesabın var mı? giriş yap