şükela:  tümü | bugün
  • kargaların ya da gardıropların canı sıkılmaz mı? gardırobun canı mı var ayrı bi tartışmanın konusu. ya da kargalar canı sıkıldığında naapar? bütün bu uçma olayları can sıkıntısının getirisi mi? ilk uçan kuş ne deyip de uçtu? açacağın başlığı skym ben gidiyorum mu?

belki de evrimin en temel dinamiği can sıkıntısıydı. canlılık suyun içinde var olduktan sonra içlerinden birisi " lan bu ne böyle, her taraf su, başka da bi şey yok " diyerek karaya doğru hareket etti ve olaylar gelişti. bu açıdan bakınca can sıkıntısı çok tanrısal bi his değil mi? bizi var eden şeyin can sıkıntısı olması da ne çeşit bi ironi. hatta bakın artırıyorum higgs bozonu can sıkıntısı olabilir mesela. bozonun canı sıkılıyo ve sonra evren filan. sonra sıkıntı giderek büyüyor. devamlı hale geliyor. insanlar işe gitmeye filan başlıyor. evde boş boş naapıcan. bazıları asgari ücretle can sıkıntısını gideriyor bazıları beyaz yakalı oluyor. müdürler, genel müdürler, çok genel müdürler... derken sendikalar, grevler, lokavtlar... uçak biletleri ve terk edilmiş cumhuriyet şehirleri...
  • youtube 'dan izlediğim videolara göre evcil hayvanlar başta olmak üzere karga gibi vahşi canlıların da canı sıkılıyor diyebilirim. yoksa zamanı geldiğinde bu kadar oyuncu olmalarının mantıklı bir açıklaması yok. oyun oynayarak öğrenen bütün sosyal tür için can sıkıntısı evrimin bize getirdiği bir his galiba. sıkılalım ki koca popolarimizi kaldıralım.