• dövme yaptırmak gibi belli ki hasta kendisi istemiş, ne yapabilirsin ki alnına ben malım yazmakla kafaya bunu diktirmek arasında bir fark göremiyorum.
  • artık televizyon bu ülkede doktorundan hakimine kadar aşırı etkisine aldı halkı. şu saçma salak dizi için bile neler yapıyorlar. sözde rtük lan sesini bile engellemek gibi boş şeyleri bırakıp bu dizilerin aşıladığı şeylere dikkat etse iyi olur.
  • objektif olmaya çalışırsak çok itici, avam bir olay. ama burada rıza alınıp alınmadığı hakkında bir bilgi yok. gerçekten alan razı satan razı olma ihtmali var. yoksa eğer mahkemede o saç ekiminden sorumlu doktorun hatta hastanenin de bir tarafından kan alırlar.
    bir sağlık çalışanı, doktor, hatta cerrah olarak söylemeliyim ki bu işlem küçük çaplı da olsa cerrahi bir işlem. o yüzden bir plastik cerrah veya dermatolog dışında ruhsat verilmiyor. tabi büyük isimli a plus hastaneler de dahil uygulayıcılar önceki entrylerde söylendiği gibi genelde yardımcı sağlık personeli olarak nitelenen hemşire ve teknikerler olmakta. böyle olması tabi ki ruhsatta adı geçen doktorun sorumluluğunda olduğu gerçeğini değiştirmez. ancak işlerin gerçeğini öğrenmeden yargısız infaz yapmak da bir o kadar avam bir çaba. doktor böyle bir ruh hali içinde ise gerçekten geçmişini ve atlattığı badireleri sorgulamalıdır.
  • ben hayatımda daha rezil ve daha düşük seviyede bir dizi görmedim. sebep olduğu olaylar da kendisinden pek farksız. zaten eli silahlı kabadayıların, mafyaların ve çetelerin at koşturduğu, çatışmaların ve adam öldürmelerin pek sıradan olduğu bir dizinin izleyici kitlesi de ancak bu kadar olabilirdi.
  • bu zihniyetteki geri zekalı doktor veya hemşirenin, fenni sünnet yaparken pipiye neler yapabileceğini düşünmek istemiyorum.
  • hastanın dava açıp donlarına kadar alması gereken rezalet. mesleki duygusuzlasma mi diyeyim tamam her şey normallesiyor bir yerden sonra da bu sana insanı deney tahtası gibi şebek etme hakkı vermiyor.
  • dikkat çekmeye çalışan 'son haber' başlığı gibi başlık. ama strateji yanlış. "saç ekiminde çukur dizisi sürprizi" diye yazılsaydı daha çok ilgi görürdü. bu görseli çok sakıncalı bulmadım ve umursamıyorum. fakat olur ki bir cerrah ameliyat masasına hastanın dalağı ve böbrekleriyle logo yapacak olursa o zaman konuyu bu başlık bağlamında tekrar ele alabiliriz.
  • rezalettir net.
  • mesleğine saygılı(!) doktorlarımızı görmek ne mutlu...
  • dövmeciye gitseydi ve çukur logosu yap deseydi gayet normal bir durumken muhtemelen hastanın rızası dışında yapılmış suç teşkil eden durum.
hesabın var mı? giriş yap