• 1. "kadınlara yalan söylemekten çekinmeyin. yeter ki kendileri için söylendiğini bilsinler."
    2. "harikulade düşünceler ve harikulade kadınlar kalıcı değildirler."
    3. "gerçek kadınlar ruhunuzu ele geçirmek isterler, o yüzden ben orospuları tercih ettim."
    4. "basit erkek, bütün bayanlara güzelsin demeyi tercih eder. basit kadın buna inanır, zor kadın güler ve geçer."
    5. "erkek tahmin etmek ve başarısız olmak için yaratılmış, kadın geri kalan her şey için."
    6. "her ay kanayıp da ölmeyen canlıya güvenilmez."
    7. "her kadın farklıdır. aslında en iyi ve en kötünün karışımıdırlar. hem sihir hem de dehşet. ne olursa olsun varolduklarına memnunum."
    8. "erkekler bir futbol maçı izler, bira içer, ya da bovling oynarken, kadınlar bizi düşünüyorlar, bizi kabul edip etmeme, atıp atmama, öldürüp öldürmeme, ya da sadece terkedip etmeme konusunda enine boyuna düşünüp karar veriyorlardır."
    9."hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır."
    10. "iyi bir kadının karşınıza çıkmasını beklemeyin çünkü iyi kadın diye bir şey yoktur."
    11. "kadınlar sizi sevebilir. fakat bir süre sonra bir şey olur onlara, sizi ölürken izlemek isterler, arabayla sizi ezip suratınıza tükürmek isterler."
    12. "bir kadın size sırtını döndüyse, o kadını unutun."
  • yazar kişinin* tıbbi bilgilerden yoksun olduğunu gösteren tespitlerdir.

" her ay kanayıp da ölmeyen canlıya güvenilmez. "

kadınların regl esnasında kaybedebileceği kan miktarı, bir çay bardağını(80 ml) geçmez. regldeki esas mesele, hamilelik için hazırlanan dokuların atılmasıdır. yani kadınlar, anormal bir sağlık problemleri olmadığı sürece oluk oluk kanamazlar.

edit: aynı zat, birbirine 180 derece ters 2 cümleye de imza atmış;

"gerçek kadınlar ruhunuzu ele geçirmek isterler, o yüzden ben orospuları tercih ettim."

"bazı kadınlar, erkekler kadar aşağılık değildi. bazıları ise para için ruhunu bile satabilirdi. ruhunu satan bir kadın, bir fahişe kadar saygın olamazdı. onlardan hep kaçtım."
  • (bkz: politik dogruculuk) a karsi tespitlerdir
  • kadınlar; her zamanki gibi para sahibi yavşak, dış görünüşü cafcaflı, yalancı, kendilerine değer vermeyen sümüklü böcekleri tercih ediyorlardı; onlara göre popüler kültürün kendilerine sunduğu; ekranlara yansıyan yavşaklar güzeldi sadece; zaten düzgün bir adamla birliktelik isteyen kaç kadın vardı ki? colorado'da üç yıllık yemek ve içki ikmali yapılmış bir mağaraydı istediğim, kumla silecektim kıçımı, bunca yavşak kadın ve erkek arasında, bu sıkıcı yaşamın içinde boğulmak isterdim.

charles bukowski-ekmek arası
  • çorbada bizim de bir tuzumuz olsun tadında mevzu.

buyrun;

' beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. iyi işleri olan sinek kaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. ilgimi çekerler. küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam. '

south of no north, sf 82
  • sevgili dingil kardeşim, biraz araştırıp öyle maddelendir lütfen.bu adamın aldığı nefese kadar okudum fakat o kanama ile ilgili hiçbir şey okumadım.
  • - "her zaman anlayışlı görünmeye çalış, olmadığı zaman bile. kadınların istediği asla duyarlılık değildir, tek istedikleri önemsedikleri birinden duygusal intikam almaktır. kadınlar aptal hayvanlardır aslında ama erkeğin üstünde öylesine yoğunlaşırlar ki erkek başka şeyler düşünürken onu bozguna uğratırlar." (pis moruğun notları)

- "kadınlara gelince; her kadın bir ümitti ama çok sürmedi. durumu hayli
    çabuk kavrayıp rüyalarımın kadınını aramaktan vazgeçtim; kabus gibi olmayan bir kadın kabulümdü. insanlara gelince; artık hayatta olmayan ölümsüzlerde buldum ne bulduysam -kitaplarda. klasik müzikte." (kaptan yemeğe çıktı ve tayfalar gemiyi ele geçirdi)

- "her erkek doyumsuz bir kadını yola getireceğini sanır ama o yol mezara çıkar - erkek için." (büyük zen düğünü)

- "neredeyse mahvıma neden olmuş bir kadınla ilişkimi yeni bitirmiştim. yeni bir ilişki istemiyor, boşluğu at yarışları, otuzbir ve içki ile dolduruyordum. samimiyetimle söylüyorum, böyle takıldığımda hep daha mutlu olmuş, kadınlara son vermeyi düşünmüşümdür. tövbe, demişimdir. ama biri çıkıverirdi birden -avlardı seni, ne kadar ilgisiz olursan ol. kadınlar ilgisiz olduğunu hissettiklerinde yapışırlardı yakana, seni bunalıma sokmak için. kadınlar yapar bunu; erkek ne kadar güçlü olursa olsun başarırlar." (sevimli bir aşk hikayesi)
hesabın var mı? giriş yap