şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi mezunu bir avukat. rotamız filistin yükümüz insani yardım filosunda olduğunu bugün öğrendim. israil'in 31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı sonrasında tutukladığı isimler arasında imiş. hemen tahliye edilir de sağ salim döner umarım.
  • 9 aylık hamileyken 11 aylık oğluyla birlikte tecavüz edilip öldürülen suriyeli mülteci kadının eşinin avukatıymış ve cinayeti işleyenler hakkında şöyle bir beyanat vermiş:

    “bu kişiler sapkın bir düşünceyle bu suçu işlemiş olabilir. ama bir suriyeli’yi seçmelerinin sebebinin, arkasının olmadığı ve sınır dışı edilme korkusuyla polise gidemeyeceği olduğunu düşünüyorum. aihm’nin yerleşik içtihatlarına göre bir suç, sınır dışı edilme korkusuyla hukuk yoluna başvurmayacak bir yabancıya karşı işlenmesi halinde bu nefret suçudur ve ırkçılıktır.”
  • filistinli ve afrikalı garibanları hobisi haline getirmiş avukat. insani yardım kuruluşlarında cv doldurmak için gönüllü çalışan üniversiteli beyazlara benziyor. zaten kendisi muhafazakar burjuvazinin en temiz örneğidir. bir de muhafazakar olmasına rağmen en fazla hukuksuzluğu mevcut iktidar döneminde görmüştür. istanbul'daki gökdelen traşlama davasını kazanmıştır ama gökdelenler traşlanmamıştır. mavi marmara davasında da hükümet tarafından yüzüstü bırakılmıştır. sorsak reddeder bunları. işin komiği hukuksuzluğa uğradığını da bir atatürkçü söylüyor. kendisi kurucu liderimizi de pek sevmez