• don't know what you got adlı müthiş balladla kulaklarımızın pasını almış,80'lerin 2.yarısında hard rockın zirvesine çıkmış kalite grup. hard rockta dinlenmesi farz olan gruplardan kesinlikle. * *
  • ayakkabısının sanıldığı gibi camdan olmadığı iddia edilen masal kahramanı.

hikayenin bilinen halini 17. yüzyılda yazıya döken charles perrault'un, masalın orjinalinde 'vair' (sincap kürkü) olarak geçen kelimeyi yanlış anladığı ve 'verre' (cam) olarak yazdığı düşünülüyormuş.

wikipedia'dan..
  • 31 mart 2009'da çıkacak bir cinderella konser kaydı için;

(bkz: authorized bootleg)

şimdi tom keifer'den başlayıp elemanlara ekşi aracılığıyla seslenmek istiyorum müsadenizle;

- la olm geyiği bırakın live mile yetti albüm çıkarın getirmeyin beni oraya. tom olm sen de sesine iyi bak lan, biraz az iç. hadi koçum bu sene albüm çıkarmadan çıkmayın karşıma.
  • yanılmıyorsam soğuk savaş dönemide sovyet rusya'da "yabancı müziğe" izin verildikten sonra ilk kez sahne alan amerikalı gruplardan biri. 1989 moskova performansları çok iyi olmakla birlikte seyirci sayısı cinderella gibi underrated diyebileceğimiz bir grup için oldukça fazladır(stadyum dolmuş yahu), diyordum ki bu zaten bir festivalmiş(bkz: moscow music peace festival). sanırım bu da ilk kez amerikalıların rusya'da çalacak olmasından kaynaklanıyor. gereksiz bir bilgi olarak: tüm konserlerinde nobody's fool solosu sırasında gitaristleri çok tuhaf bir hale bürünüyor.
  • uzun zamandır gelmeyen herhangi bir resmi açıklamadan mahrum olduğumuz, tom keifer iyice kendi halinde olduğu, sessiz sedasız ortalıklarda olmadığı ve diğer grup üyelerinin başka gruplarla yollarına mutlu mesut devam ettikleri için cinderella grubunun tekrar toplanıp bir şeyler yapacağı konusunda çok az bir umuda sahiptim.

http://www.candleboxrocks.com/tour.php

az önce buradaki konser tarihlerinden birinde "(10 ekim 2009) opening for cinderella" yazısını görmemle birlikte yüreğime iniyordu, o kadar umutsuzdum ki tom keifer'ın bir daha sahnelere çıkacağını bile düşünmemeye başlamıştım. umarım doğrudur, umarım bir yanlışlık yoktur, sanki ülkemize geliyorlarmışçasına heyecanlanmama sebep olan bir haber. bu denli duygusal bağ kurabileceğim tek grup.

(bkz: allah ım sana geliyorum)

bir süre sonra gelen edit: isim benzerliği varmış ya da yanlış yazılmış.
  • türkler tarafından açılmış facebook'un en kalabalık cinderella fan sayfası da bulunan grup.

http://www.facebook.com/cinderellastation

"reklam kokan hareketler bunlar", diyen sesleri duyar gibiyim. evet, kesinlikle.
  • parçaları seks ve aşk üzereneden ibaret olmayan gruptur.
    bunu anlamak için ,

(bkz: hard to find the words)
    (bkz: still climbing)
    (bkz: the road's still long)
    (bkz: make your own way)
    (bkz: gypsy road)

gibi parçalar dinlenebilir. hala geri dönmesini dört gözle beklediğim blues etkileşimli rock/metal grubu.
  • 80li yıllardaki çoğu rock/metal grupta olduğu gibi kötü çocuk, yaramaz, kirli, asi, dağılmış bir imaj çizmek yerine; çok efendi, evli barklı grup elemanlarına sahip olmuş, son derece düzgün bir duruş sergilmiş ve gerçekten sadece yaptıkları müzikle kalıcı olabilmeyi başarmış bir gruptur.
  • lanet olası resmi siteleri güncellenmese de bir festivalde çıkacakları duyurulmuş grup.

"added to the m3 rock festival on june 19th at merriweather post pavilion ... cinderella."

(bkz: http://img704.imageshack.us/…293900376076693344.jpg)

allah'ım diyecek kelime bulamıyorum, dediğim olay sadece şu an.
hesabın var mı? giriş yap