257 entry daha
  • manzara çekimleri muhteşem, oyuncu kadrosu aslında iyi, bence verilen rolü de oynamışlar ama kardeşim bu kadar kopuk ve yüzeysel bir senaryo olur mu, maalesef, gerçekten üzüldüm ama çok aksıyor.

--- spoiler ---

özellikle o kasa sahnesi ve sonrası tamamen sıvamış maalesef

--- spoiler ---
  • klasik türk filmi sonrasi yaşanan hayal kırıklığı durumu. haksiz değil insanlar, gerçekten bizimkiler bu işi başaramıyorlar.
  • bu filme kadar hiç sevmediğim kenan imirzalıoğlu'nun başrol olduğu ve geri kalan tüm oyuncularının çok çok sevdiğim insanlar olduğu film.

aslında beğenerek başladım. manzaraları, evleri falan hep çok beğendim de filmde tuhaf bir olmamışlık vardı. mmh nasıl desem... kekremsi bir tat? yani çok uzundu, bitmek bilmedi. belki de sorun benim işten çıkıp derse girip dersten çıkıp filme gitmemdi, bilemedim. kendimi zorlamayı severim. film çok uzundu ama doğru düzgün hiçbir şey anlatmadı. bu kadar kopuk, bu kadar bağlantısız bir film de izlemedim yani. yine de devamı çıkarsa giderim, tüm türk filmleri arasında bence kaliteliydi.

bir de yukarılarda bir arkadaş keşke mete horozoğlu oynasaydı demiş, sayesinde tüm ilk yarı kafamda mete horozoğlu'nu oynattım, kendisini severim. ancak şöyle bir şey var ki bu filmde kenan imirzalıoğlu'nu da sevdim. şirin adammış ya, maşallahı da varmış. daha önce hiç izlememiştim.
  • asiri vasat bir film.
  • senaryosu vasat turk filmi , onur ünlü yu anlamak ise mumkun degil, atanamamis tarantino...
  • yönetmenlik açısından başarılı, görüntü yönetmenliği ve tasarım açısından çok başarılı bir filmdi. zayıf karnı ise, burdaki çoğu yorumda belirtildiği gibi, senaryosuydu.

film wes anderson çekimlerini andıran bir sahneyle (aşırı canlı renkler, eğlenceli mekanlar ve simetrik çekimler) başlıyor. ilerledikçe avrupa sineması (yakın portre çekimler), türk sineması (slow mo çekimler) ve hollywood (drone çekimler, aksiyon sahneleri) sentezi bir yönetmenlik görüyoruz. kostümler, saç ve makyaj tasarımları bence gayet güzeldi. eğer bu filmin ikincisi gelir ve yan karakterlere daha çok eğilirse, ayrıca bu filmdeki gibi senaryo boşlukları olmazsa hataları göz ardı edilir onur ünlü'nün.

oyuncu tercihleri de güzeldi, zaten kadronun kalitesi belli. senaryodan sıyrılıp performanslara bakılınca işlerini iyi yaptıklarını söylemek yanlış olmaz sanırım.

türk sinemasında, kamera arkasındaki çalışanlar işlerini kaliteli yapsa (senaristler hariç elbette) nasıl bir film ortaya çıkardı diye merak ediyorsanız bu filme gidiniz, gidemezseniz malum ortamlara düşünce izleyin derim.
  • aşk sana benzer'den sonra izlediğim en kötü ikinci türk filmi.
  • merakla beklediğim başladıktan 15 dakia sonra klasik türk fulmine dönerek beni hayal kırıklığına uğratan klasik hırsızlık filmi.
  • anlat çaylak; fragamı izleyip "türk filmine katkıda bulunmam lazım" moduyla eğleneceğim diye gittiğim filmde kısmen eğlendim...

filmin senaryosu kötü, ara sıra da olsa filmin hareketliliğinden kopup donuk sahnelere geçiyor. oyunculuklar iyi hatta çok iyi...

kısaca söylemek gerekirse; gidin arkadaşlar... bu gözler recep ivedik gördü, en azından gelecek adına umut veren filmlere gidin... gidin ki yapımcılar da daha fazlasını yapmaya niyetli olsunlar...

çok kötü değil, çok iyiyde değil.. arada bir yerlerde... kadro ile karşılaştır derseniz rezalet bir film... meryem ile karşılaştır derseniz güzel bir film....

gidin arkadaşlar... sinemaya gidin... gittiğime pişman olmadım ama daha iyiysi olmalıydı dedim.. gidin arkadaşlar, o insanlar çok daha iyisini yapabilir...

bence sözlükteki en büyük hayal kırıklığı; çok iyi bir film beklerken sıradan bir filme rast gelmeleri ve bu hayal kırıklığı, bu yüzden baya kişinin giydiydiğini düşünüyorum...

neyse; gidin arkadaşlar... çok büyük beklentilere girmeden gidin, eğlenin çıkın..
  • bittiğinde salondakilerden birinin “evde oturup dizimizi izleseydik keşke” dediği film.

başka söze gerek yok sanırım.
318 entry daha
hesabın var mı? giriş yap