454 entry daha
  • zamanında kullanıp faydasını gördüğümü düşündüğüm ilaç.

bundan yaklaşık 5 sene önce depresyon halindeydim, bütün gün boş boş yatıp duruyordum, psikiyatr'a gitmeye çekindiğim için öyle duruyodum, tıpçı arkadaşım bu ilacı önerdi, almaya başladım, 10mg yaklaşık 1.5 yıl kullandım.

o zamanlar ani bir fark hissemiyordum ama üniversite hayatına genel olarak bakınca bir değişiklik olduğunu farkediyorum, veya dönemin şartları o şekile getirmiş olabilir, bilemiyorum.

1. sınıf 2. dönemde almaya başladım, 1. dönemde fazla arkadaş yapmamıştım, küçük bi yer olduğu için sıkıntıdan ders çalışarak dönem 1.si olmuştum.

bu ilacı aldıktan sonra, yani 1.sınıf 2.dönem başı ve 3. sınıfın başı arasında çok hareketli olmuştum, öğrenci klübü kurdum, 4 kişiden dayak yedim, etkinliklere katıldım, bir çok il gezdim, yurttaki öğrencilerin çoğuyla tanıştım, çoğuyla samimi oldum, sürekli gidip milletin evinde kalıyordum.

3. sınıfın başında 1 hafta yarım yarım alarak bıraktım, aynı zamanda da eve çıkmıştım, artık bu noktadan sonra kısaca okul bitene kadar çekyatta uzanarak laptopta takıldım diyebilirim. yeni gelenlerle hiç muhabbet kurmadım, halihazırda samimi olduğum arkadaşlarla takılmaya devam ettim, ara sıra onların evine gidiyordum, okula uğramıyordum, monoton bir hayat yaşayıp mezun oldum.

evde oturmanın tembelliğimi yoksa ilacın olmamasının etkisimi bilmiyorum, bu sefer doktora gidip tekrar bu tarz birşey almayı düşünüyorum.
545 entry daha
hesabın var mı? giriş yap