• hadi gözlüğü çıkartıp superman oluyor kimse de tanımıyor, onu geçtim de, o beyaz gömlek hiç mi içini göstermiyo arkadaş, altta kabak gibi cart mavi, kırmızı, sarı kostüm var. biz gömlekle aynı renk fanila giyiyoz içimize, gene gözüküyo askılı askılı.
  • daily planet gazetesinin smallville'den gelme muhabiri, süper bir insan olduğu için zamanla o işte de yükselmiş ve anchormanliğe kadar çikmiştir... ayni zamanda toplum içinde süpermen'in arkadaşi olarak da bilinir, zira bazi durumlarda "evet, bu olayda süpermen benim yerimi aldi" geyikleri yaptiği görülmüştür, muhtemelen durumu kurtarmak için... sivri akillilariniz da sorarlar tabi, "ulan bu ikisi bir arada görünmüyor hiç, kimse kıllanmıyor mu?" diye, süpermen bir yolunu bulup bir arkadaşindan rica edip, bir macerasinda klark kent'e canlı röportaj vermiştir... ha diyeceksiniz "tek gözlük ne kadar boktan değişim" diye, ben de diyeceğim ki size, daha önce demiş olduğum gibi, o gözlükler "hipnotik" güçlere sahip süpermenin için birer katalizör olup her dem daha ezik daha çirkin bir insan imaji vermesini sağlamaktaymiş... ayrica süpermen de, kripton doğumlu olsa da dünya şartlarında yetişmiş, sosyallik arayan bir insan olarak kendisine normal insanlarla dolu bir çevre yapmak isteyen bir insandır heralde, bu yüzden gazetede çalişmasini, bir yerde çalışmasını garip karşılamamak gerekir bence... ayrıca pelerin tayt pişik esprileri baydi.. aslinda siz de baydınız yani ne doğru düzgün okuyor ne takip ediyorsunuz ondan sonra da "huaa gözlük gözlük süpermen" diye çıkıyorsunuz ortaya, bilmeden konuşmayin kardeşim... cem yılmaz olmasa diyecek laf bulamayacaksınız zaten... sinir yaptım akşam akşam...
  • gerçekten de çok basarili bir degisimdir, çünkü bu kadar oglan suratli bir insanin gerçekte süpermen olduguna kimsenin inanasi gelmez... ha süpermen de aslinda öyledir ama herkes ilk pelerine baktigi için farketmez...
  • superman'in yazarı jerry siegel tarafından clark gable ve kent taylor adlarından türetilmiştir. clark gable jerry siegel'ın favori aktörüydü. kent taylor ise 30'lu yılların ikinci sınıf yapımlarında rol alan bir aktör olup siegel'ın da eş tarafından akrabasıydı. kel alaka, ama durum böyle. ismini aldığı aktörler star kumaşlı, karizma rollerin adamlarıydı. clark kent'in silik, ezik ve sıkıcı muhabir tiplemesi ise buna tam bir çelişki yaratıp, isim babalarına ihanet eder.
  • gözlük camları kripton kristallerinden yapılmış olduğundan gözlüğü taktığı anda bütün görünümü değişmektedir. daha önce belirtildiği gibi hipnotik ve özellikle yüz ardından bütün vücut görüntüsünü değiştiren bir etkisi vardır cam görünümü verilmiş bu özel kristallerin. yani üzerinde süperman kostümü bile olsa o gözlüğü taktığı anda karşısından bakan kişi, ya clark alem adamsın nerden buldun o kostümü kime diktirdin hiç de benzememiş zaten çıkart hemen, diyecektir.
  • gerçek kahramandır. uçabildiği halde bunu kimselere çaktırmayacak kadar mütevazi, meslek sahibi, sabırlı, utangaç, gazeteci olarak sosyal mevzularla alakadar, giyimi kuşamı son derece sade, beyefendi bir insan, içimizden biri.
  • hadi clarkı kimse adam yerine koyup suratına bakmıyo bu yüzden gözlüklü,gözlüksüz halini ayıramıyo anlarım.hadi aynı sebepten ötürü gömleğin altındakilerde farkedilmiyor.o da tamam. iyi de be arkadaşım o yere kadar pelerini nereye sokuyonda nereden çıkarıyosun? nasıl bir pantolon nasıl bir gömlektir o. hala bi açıklama bulamadım...
  • action comics'teki yeni hali harry potter olmuş bildiğin:

http://i53.tinypic.com/2yoqowo.jpg
  • asagıdaki haberi yapması cok muhtemel gazeteci...

http://www.milliyet.com.tr/…/06/21/son/sonyas03.asp

yok yok kesin o
    (bkz: #5641211)
hesabın var mı? giriş yap