şükela:  tümü | bugün
  • yoldan müşteri toplayan müessesemsi.
    gayet lakayıt, özensiz ve kalitesiz pazarlama yöntemleriyle çalışırlar. müşteriye sorun çıkarma, işleri çıkmaza sürükeyip ısrarcı davranma ve çözümsüzlükte üstlerine yok.
    buraya gidenin,aldananın aklını seveyim!
  • vizyonsuz, güven vermeyen sahipleri, kötü çalışma şartları, allah düşürmesin..
  • beşiktaşta broşür ile lazer epilasyon uygulaması satmaya çalışanlardan uzak durmak gerekiyor.

bundan 2 sene önce buraya 2 bölge için 1000 tl verdim, 8 seans gittim ve hiçbir değişim olmadı. tekrar gidince de üzgünüm, biz bitirme garantisi vermedik dediler. her tarafımda aynı şekilde hiç sanki lazere gitmemişim gibi çıkmaya devam etti. halbuki ikna ederken, imzayı atmadan önce neler neler diyorlardı.
    inanmamak lazım böylelerine.

sizde elinize broşür geçince bu entry i okuyanlardansanız lütfen uzak durun. ve kayıt yaptırmayın.

üstelik beni ikna edene kadar da takla bile attılar o derece. umarım bu kriz zamanı batarlar. hakkımı helal etmiyorum çünkü.
  • bir diğer benzeri için (bkz: dermotech)
  • fırsatçı ve dolandırıcı bir salon.

bu öğle üzeri beşiktaş'ta kapılarının önünde broşür dağıtan kişi, "çıkıp bir fiyat sorsan? para kazanıyorum bundan. " diyerek kardeşimi ofislerine götürmüş. 20 dakika kadar sohbet edip, "seni bir ücretsiz deneme atışına alalım, canın yanacak mı bir görelim." diyerek deneme atışına almışlar. deneme atışından sonra, "şimdi anlaşma imzalayalım ailenle gorüş eğer istemezsen hemen iptal ederiz" diyerek belge imzalatmışlar.

neyse, iptal için aynı gün icinde ofislerine uğradık. önce yarım saat kadar beklettiler. sonra demesinler mi? "aaa hanımefendi siz seans yaptırmışsınız, biz sizi deneme atışına yollamıştık. siz niye seans aldınız kiii?"

işin saçma tarafı, "sizi deneme atışına yolladık, siz niye seans aldınız?" diyen kişinin seans belgesini imzalatan kişi olması.

kardeşim 18 yaşında. imzasının ne kadar değerli olabilecegini bu yolla öğrenmiş oldu;

ücretsiz dedikleri seans için 160 lira para ödedik. ardindan imzaladığı diğer seans senetlerini teslim aldık. anlaşmayı iptal ettik.
  • özet cosmopark güzellik merkezi haksız kazanç sağlıyor.
    iki yıl önce arkadaşım için gittiğim güzellik merkezi mesleğimi öğrenince yeni açılan şubelerinde işe başlamam için çok ısrar ettiler. ben düşüneceğimi söyledim bu arada eğer işe başlarsam başlayacağım bir paket için anlaştık. öncesinde benim yurtdışına gitme ihtimalimin olduğunu işe başlamazsam uygulamaya gelemeyeceğimi söyledim. müdürü olan incilay hanımın referansının olduğunu hiç bir sıkıntı olmadan sözleşmeyi fesedebileceğimi söylediler. bunun üzerine sözleşmeyi onayladım. ve ben işi kabul etmedim sözleşmenin iptalini istedim ve yurtdışına bir proje ile gittim. bir yıl sonra bana icra başlattıklarını içeren mesaj aldım ve e devlet sitedinden bunu kontrol ettim. hiç bir uygulama almadığım iptal ettim diye bildiğim sözleşme için icra takibi başlatılmış. akyüzhukuk firması tarafından sürekli arandım. avukat olan kuzenimi aradım ve tüketici hakem heyetine süreci anlattım sözleşme maddelerine göre iptal etme hakklarımı kullanamadığı ve şikayetvar sitesinde benim gibi madur olan birçok kişinin olduğunu gösteren belgeleri ekledim. konsolosluğa giderek avukatıma vekaletimü verdim. üç ay sonra tüketici hakem heyeti beni haklı buldu ve icra takibi kapandı. şikayet varda bu durumu hala yaşayan yüzlerce kişi olduğunu görünce yaklaşık bir yıl sonra yasal süreci anlatıp bu dolandırılma karşısında sessiz kalmamaları haksız yere maaşlarına el koyulmaması gerektiği yasal süreci başlatabileceklerini anlattım. bunun üzerine şikayetvar sitesinde yazımı gören cosmopark sahipleri bu duruma çok sinirlenip avukatlarını arayarak yeniden bana icra takibi başlatmak istediklerini söylemeleri üzerine akyüzhukuk bürosunun avukatı avukatıma ulaşmış. ben bu süreçlerde yurtdışındaydım. şu an hakkımda tekrar icra tabiki çıkmış durumda. bana sürekli mesaj atılıyor ve aranıyorum. haksızlığa karşı kendim için mücadele ettim ve bu dolandırılma karşısında ne yapacağını bilemeyen haksızlığa uğrayan insanlara kendi izlediğim ve haklı bulunduğum süreci anlattım.
    hiç bir uygulamaya gitmeyen sözleşmeyi iptal etti diye bilen yüzlerce kişinin maaşına el koyulmuş durumda. tamamen haksız kazanç ile dönen bunu bir rant haline getiren bir kurum olduğu ortada. elimden gelen mücadeleye tekrar devam edeceğim. bu durum bir çok adı güzellik merkezi polikinlik olarak geçen yerde yaşanmaktadır. kendimi kurtarıp sonra diğer kişileri görmezden gelebilen biri değilim ama başkaları içinde mücadele eden insanları her zaman ezmeye sindirmeye çalışan bir toplumda yaşadığımı yine yeniden gördüm.

bana ulaşmaya çalışan çaylak arkadaş sana mesaj gönderemiyorum.