şükela:  tümü | bugün
 • şuradaki videodan izlenebilir efendim. yalnız normalde gülme efektine soğuk yaklaşan biriyim ama eğer bu videodaki efekt ise nasıl kullanılması gerektiği konusunda ders olmuştur zira efekti duyar duymaz kahkaha attım. videodaki malum anla da çakışmış olabilir siz çok ş'apmayın yine de.

  not: bu video mü'min bilimi içermektedir.
 • (bkz: çomaratlar neyle beslenir belgeseli)
  ne hayatlar ne kafalar var bu ülkede, açık müze gibi gerçekten. işte bu da çomar türü diye dünyada gösterilebilir bi video.
  başkası yerine utanmanın görsel tanımı olmuş ama buna inananlar var bu ülkede, baya da oksijen yakıyorlar.
 • "ben gördüm" demesi en önemli ayrıntılardanokta biridir ayrıca olayları bir şekilde hadislere getirerek olayı hadisle kapattığı sayısız teoriden biridir.
 • cübbeli hocamız bu beyanında en azından yıldız var demiş, yıldızlar kayıyor filan demiş.

  ben dünyanın yuvarlak olduğuna, aya gidildiğine inanmayan adamla hergün oturup çay içiyor, tavla oynuyorum alüminyum!'
  'ay'ın görüntüleri var olm, etme tutma' diyorum, 'yok gardaşlık, o görüntüleri kaf dağı'nın üstünde çekmişler. bizim bilmemne hoca efendi anlattı bunları bize, okumuş, alim adam, ondan iyi mi bilecekler götünü yıkamaz gavurlar!' diye kestirip atıyor.
  adama ay'a götürüp bıraksan, gene de inanmaz, 'daş mı yedirdiniz lan bana allahsızlar, bayılttınız mı lan beni?' diye kafasını yumruklayıp uyanmaya filan çalışır.

  edit: bakkal hüdaverdi gardaşıma selam olsun!
 • bilgi denen şeyin sadece gözün gördüğü değil her nev'i bildirilenlerden hasıl olduğunun ispatı olan bir anlatımdır.
  sen sadece görebildiğini anlamaya çalışıyorsun ama kısır kalıyorsun, birisi kalkıp daha detaylı anlatıyor ama ona inanmakta sırf inançsızlığın yüzünden bencil davranıp kayıtsız kalıyorsun. bence bilerek cahil kalmak böyle bir şey.
 • "yıldızın kaydığını kim görmüş belki salıncakta sallanıyor" sorusuna cevap niteliginde bir açıklamadır.
 • ışık kaynaklarının az olduğu köylük yerlerdekiler daha iyi kaymayı biliri ile bilimsel dehasını ortaya çıkarmış, arif olanın anlayabileceği alime ait teori... hatırlarım 1999 depreminde elektrikler kesildiğinde yıldızlar nasılda elimizle tutabileceğimiz kadar yakınımıza gelmişti... hocamızın sohbetlerinden feyiz ışığı alabilen, kaymayan bünyelere ne mutlu...
 • bazı insanların beynini kullanma konusunda hala bir noktaya gelemediklerini düşünüyorum. beynin evrimsel açıdan incelenmesi sonucu ileride bu arkadaşla farklı türlere ayrılabiliriz. öyle umuyorum yani ben bunlarla aynı türde olduğumu zannetmiyorum. akıl dışı tutkular insanı nasıl bu kadar esir alabilir onu da aklım almıyor.
 • komik teori. ayrıca müslüman olup da bu söylenene gülenlere ya da eleştirenlere ben de gülüyorum. bunların kendi inandığı dinden haberleri yok. al oku ayette ne var?
  mülk suresi 5. ayet

  --- aha bu da spoiler ---
  and olsun ki, yakın göğü kandillerle donattık, onları şeytanlar için taşlamalar yaptık ve şeytanlara çılgın alev azabını hazırladık.
  --- aha bu da spoiler ---