• cübbeli hocamız bu beyanında en azından yıldız var demiş, yıldızlar kayıyor filan demiş.

ben dünyanın yuvarlak olduğuna, aya gidildiğine inanmayan adamla hergün oturup çay içiyor, tavla oynuyorum alüminyum!'
    'ay'ın görüntüleri var olm, etme tutma' diyorum, 'yok gardaşlık, o görüntüleri kaf dağı'nın üstünde çekmişler. bizim bilmemne hoca efendi anlattı bunları bize, okumuş, alim adam, ondan iyi mi bilecekler götünü yıkamaz gavurlar!' diye kestirip atıyor.
    adama ay'a götürüp bıraksan, gene de inanmaz, 'daş mı yedirdiniz lan bana allahsızlar, bayılttınız mı lan beni?' diye kafasını yumruklayıp uyanmaya filan çalışır.

edit: bakkal hüdaverdi gardaşıma selam olsun!
  • komik teori. ayrıca müslüman olup da bu söylenene gülenlere ya da eleştirenlere ben de gülüyorum. bunların kendi inandığı dinden haberleri yok. al oku ayette ne var?
    mülk suresi 5. ayet

--- aha bu da spoiler ---
    and olsun ki, yakın göğü kandillerle donattık, onları şeytanlar için taşlamalar yaptık ve şeytanlara çılgın alev azabını hazırladık.
    --- aha bu da spoiler ---
  • zamanında kuyruklu yıldıza uzay aracı indirilmesi hakkında "ver bana yüz bin dolar ben sana söyleyeyim ne olduğunu" diyen adamın kayan yıldız teorisi. söylemeye söylersin hoca da ancak bu kadar söylersin işte oturduğun yerden. zamanında senin gibi oturduğu yerden bilim yapmaya çalışan ulema da dünyanın tepsi gibi düz olduğu sonucuna ulaşmışlardı.
  • (bkz: çomaratlar neyle beslenir belgeseli)
    ne hayatlar ne kafalar var bu ülkede, açık müze gibi gerçekten. işte bu da çomar türü diye dünyada gösterilebilir bi video.
    başkası yerine utanmanın görsel tanımı olmuş ama buna inananlar var bu ülkede, baya da oksijen yakıyorlar.
  • kuranda bilimle çelişecek ayet olmadığını okuyup sırıttığım başlık olmuştur ayrıca.

bizde vakti zamanında şöyle bişeyler yazmıştık (bkz: #51140184)
  • saka bir yana da adam o kadar inanarak soyluyor ki kaza bela poker masasinda karsilassak, poker face falan dinlemez elindeki en dusuk perle alayimizi uter.
  • bazı insanların beynini kullanma konusunda hala bir noktaya gelemediklerini düşünüyorum. beynin evrimsel açıdan incelenmesi sonucu ileride bu arkadaşla farklı türlere ayrılabiliriz. öyle umuyorum yani ben bunlarla aynı türde olduğumu zannetmiyorum. akıl dışı tutkular insanı nasıl bu kadar esir alabilir onu da aklım almıyor.
  • burada müslümanların gelip cübbeliye sövdüğünü gördüğüm başlık olmuştur ayrıyeten. sevgili müslüman kardeş, adam kurandaki ayetleri anlatıyor sana. buyur sen kendin oku :

mülk 5 : andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

saffat 6 : biz, en yakın göğü zinetlerle, yıldızlarla donattık.
    saffat 7 : onu itaatten çıkan her şeytandan koruduk.
    saffat (8-9) : onlar, yüce topluluğu (ileri gelen melekler topluluğunu) dinleyemezler. kovulmaları için her taraftan taşa tutulurlar. onlar için sürekli bir azap da vardır.
    saffat 10 : ancak onlardan söz kapan olur. onu da delip geçen bir alev izler (ve yok eder).

cin 8 : cinler : “gerçekten biz gök yüzünü yokladık ama onu güçlü muhafızlar ve alevlerle dolu bulduk.
    cin 9 : cinler : “hâlbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. fakat şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur.”

hicr 16 : andolsun, biz gökte burçlar yaptık ve onu, bakanlar için süsledik.
    hicr 17 : onu kovulmuş her şeytandan koruduk.
    hicr 18 : ancak kulak hırsızlığı eden olursa, onu da parlak bir ateş takip etmektedir.

ayrıyeten şurayı da okuyun : yıldız kayması kuranda nasıl tarif ediliyor

bizim meteor yada astroid dediğimiz şeylere kuran meleklerim şeytanlara fırlattığı taş diyor. cübbelide bunu anlatıyor, başka bişey demiyor ki. sen adamın neyine kızıyorsun?
  • cübbeli aynen kuranda yazanı anlatmaktadır.
    kurana göre meteor dediğimiz yıldız kayması aslında gelecekten haber alıp, kahinlere bildirmeye çalışan cin ve şeytanlara, melekler tarafından atılan taşlarmış.
    inanmayan açsın okusun..
    (bkz: mülk 5)
    (bkz: saffat 6) (bkz: saffat 7) (bkz: saffat 8) (bkz: saffat 9) (bkz: saffat 10)
    (bkz: cin 8) (bkz: cin 9)
hesabın var mı? giriş yap