şükela:  tümü | bugün
 • su an kafasini gundelik olaylardan kaldirip ulan bu cografyada ne donuyor diye anlamak isteyenleri 1 dakikalik bir videoya davet ediyorum.

  bu videoyu anlayin butun meseleyi cozersiniz. kim ne yapmak istiyor aninda anlarsiniz. insanlarin yani halkin cumhuriyet devrimleriyle niye sorunlari var anlarsiniz. bir cok gercek aydin niye siddetle karsi cikiyor anlarsiniz. sadece tek bir video ve 1 dakika.

  son olarak yazi tarihtir. yazisi yok olan millet mongoldur. hafiza ve dusunce yaziyla aktarilir. yaziyla nerdeyse bin yilda olusmus millet bilincine format atmak bir testiyi yere carpip kirdiktan sonra elinize aldiginiz uhuyla tekrar birlestirmeye calismaktir. ne kadar basarili olundugu ortada.

  ilgili video. ne acidir soylenenler:

  https://twitter.com/…status/895967691193937920?s=09
 • siktirtme belanı ertan cay koy *
 • izleyemeyenler için özet geçeyim. videoda cehalet dedikleri şey arap alfabesinin okunamaması. asırlardır okuyan arapları da görüyoruz ya, hani şu sıralar marsa koloni kurmaya çalışan millet :))
  asıl cehalet kendini geliştirememek, geçmişte takılı kalmak, ilerlemeyi bir çeşit ceza şekli olarak görmektir. bu dayıda da aynen bunu görebiliyorum. tebrik ediyorum kendisini ve onun gibi düşünenleri.

  bir de şu var tabi.

  https://twitter.com/…knay/status/896388944048377856