şükela:  tümü | bugün
 • twitter ile duyurulan ve bir internet sitesi üzerinden dağıtılan bu haberle cumhuriyet gazetesi gece tayfası trollenmiştir.

  gerçek ise maalesef burada

  --- spoiler ---
  her şey, ‘sivas’ filminin yönetmeni kaan müjdeci’nin başının altından çıkıyor.

  bütün sektör gibi, ‘ulusal yarışma’ kategorisinin, antalya uluslararası film festivali’nden kaldırılmasına o da üzülüyor.

  ne mi yapıyor? “nasıl bir tavır almalı” diye düşünüyor.

  ve alternatif bir ulusal film yarışması düzenliyor.

  ama önce antalya film festivali’nin internet sitesinin birebir aynısını yapıyor. onunkinin manşeti, “ulusal kategori geri döndü!” “arkadaşlar yanlış yaptık, fevri bir karar aldık!” diyen bir menderes türel...

  ve çok yapıcı, yaratıcı festival. yeni bölümler de ekliyor festivale. ama aslında tek istediği ulusal kategori’nin geri dönmesi. yarışmaya katılmak isteyenler, müjdeci ve arkadaşlarının hazırladığı siteye girip başvurulabilecekler. harbi paralel bir festival yani...

  bitmedi! bir de şahane bir jüri var. gerçekten çok sıkı bir jüri! kadir inanır, sevin okyay, hülya uçansu, sarkis, tayfun pirselimoğlu ve nihal yalçın. onlar da ulusal kategori’de yarışacak filmleri seçecekler.

  bir de ödül töreni olacak tabii. istanbul’da gerçekleşecek. üstelik altın portakal’la aynı zamanda... kırmızı halı, spot ışıkları, şık giyinmiş erkekler, kadınlar, oyuncular, yönetmenler, yapımcılar, tüm sektör orada olacak. şahane değil mi? uzun zamandır bu kadar eğlenceli ve yaratıcı bir şey duymamıştım. ulusal kategori geri dönene kadar da, bu paralel festival devam edecek.
  --- spoiler ---
 • (bkz: ctrl+c)
  (bkz: ctrl+v)