• insanlığı, ruh sahibi herhangi bir kişiyi etkileyebilecek en önemli tanımlamalardan biri.

hoş dört kelime israf, tek kelime ile etkilemek isteriz derseniz "sevgi" de var.

ideolojilerin hatta felsefi görüşlerin genelinin hedef olarak gösterdiği, bir o kadar görüşün de hedeflerken olasılığını yok ettiği şey "daha iyi bir dünya"

ütopik, hepimizin aşık olduğu ve fakat kendini bulutların arkasına gizleyen bir güneş gibi...

zorla gerçekleştirmeye çalışanlar düşmanı en çok bu "ideal"in. düşünmeyen, sorgulamayan körü körüne inananlar düşmanı en çok. kendine yapılan haksızlıklara karşı haksızlaşma meyillisi, insan hayatını ve bu hayatı en mükemmel şekilde yaşamaya çalışmaya çalışmayanlar düşmanı.

insanlığın gelişimi içerisinde azalacak elbet düşmanları ama yıldızlı bir gecede gördüğüm yıldızlar kadar gözümüzün önünde iken bir o kadar uzakta bu ideal.
  • daha iyi bir dünyaya inanmak için coca cola yeni yıl 2012 reklam filminde nedenler sıralamakta.

daha iyi bir dünyaya inanmam için başka nedenler de söylemen lazım coca cola...
  • daha iyi bir dünyada yaşayacaksak gereksiz acının ortadan kaldırılması iyi bir başlangıç noktası. sizi biraz güldüreyim mi? polis memurları sarhoşlara nasıl davranmalı bence biliyor musunuz? onları hapse değil de evlerine götürmeli, sarhoşları yatırıp üstlerini örtmeli, gerekirse onlara bir bardak su vermeli ve geceyi yatakta geçirmelerini öğütlemeli. saçma mı? neden? biraz anlayış göstermenin nesi saçma? ben vergimi hizmet almak için ödüyorum taciz edilmek için değil.
  • dünyayı daha yaşanılır bir yer haline getiremeyeceğimizi bildiğimizden, dünyayı daha yaşanılır bir yer haline getirebileceğimize inanıyoruz.
  • sadece bir hayalden ibaret olduğuna inanıyorum artık.
  • making the world a better place'i aklıma getiren silicon valley tadında ironik olan önerme.
    kim neyi daha iyi derken?
    dünya zaten iyi sorun bizde olmasın?
    silicon valley - making the a world better place
  • rusyada okuduğum zamanlar hissettiğim duygu.
  • sanirim mumkun degil
  • zamanın geriye akışıyla mümkün olma olasılığı arasında olumlu ilişki vardır.
  • (bkz: elindeki bok olunca başkasına göz diken tamahkar insan)

tanım: insanlıktaki bu temayülle gereksiz olacak bir arayışın ürünü.
hesabın var mı? giriş yap