• 'iki gün boş dur be adam' andrew ng'nin açtığı online deep learning derslerinin yer aldığı web sitesi, oluşum, girişim.

içerdiği dersler şu şekilde:
    course 1 neural networks and deep learning
    course 2 ımproving deep neural networks
    course 3 structured machine learning projects
    course 4 convolutional neural networks
    course 5 sequence models (coming soon)

https://www.deeplearning.ai/
  • bölüm sonlarında verdiği programming assignment'lar konuları anlamakta çok yardımcı oluyor. jupyter notebook ne güzel icatmış dedirtiyor.
    ayrıca ng çok kaliteli bir hoca, machine learning kursu da vermişti courserada.
  • data yerine dater, china yerine chiner demeni özlemistik yigidim ng.

quiz sorulari kesinlikle machine learning dersine göre daha detayli ve secici olmus.
    programming assignment konusunda da matlab'dan python'a gecilecegi asikardi zaten, zira (bkz: tensorflow).

kurdum gtx 1080li masaüstünü ubuntu dual bootla, attim icine cudasini tensorflowunu, actim vidyolarini izliyorum sayin ng hazretleri. (bkz: we need to go deeper)
  • sequence models dersi nihayet baslamistir; dersler arasinda en az fikir sahip oldugum konu olarak ilgimi cekmistir. o zaman ögrenmek lazim...

allah razi olsun andrew ng.
  • 5 kursta oluşan harika bir uzmanlık eğitimi.

kurslar :
    course 1 neural networks and deep learning
    course 2 ımproving deep neural networks
    course 3 structured machine learning projects
    course 4 convolutional neural networks
    course 5 sequence models

machine learning kursunda octave kullanılmasına rağmen bu kurslarda python kullanılmış ve daha iyi olmuş. şu anda course 2deyim ve andrew reisin tecrübelerinden yararlanmaya devam ediyorum. özellikle vectorize işlemlerini oldukça güzel anlatmış.

ancak size bir tavsiyem olacak. kurslarda öğrendiğiniz konseptlerle yetinmeyin ve her bir konsepti (örneğin : role of bias ın neural network ) stackoverflowda araştırın ve cevapları dikkatlice okuyun. emin olun size çok şey katacaktır.

tüm kursları bitince buralar editlenecek.
  • geçtiğimiz günlerde, nerede denk geldiğimi hatırlamamakla birlikte diffusion models eğitimini bakarım diye kenara koymuştum. fırsat bu fırsat hafta sonu takribi diğer eğitimlerini de dahil ederek 2 gündür tüm kaynaklarını sömürdüğüm learning platform.
hesabın var mı? giriş yap