• sınavlarda kopya çekip, daha sonra da kul hakkından bahsederler.
    (bkz: kul hakkı)
  • normal olarak lüksün de haram olduğuna inanırlar; ancak muhtaç durumdaki müslüman din kardeşlerine yardım etmek yerine yollarda son model mercedesler ile bolca benzin yakarlar. adları üstünde dincidirler. günün gerektirdiği din hangisi ise onu alıp onu satarlar. aynı saatçi, gözlükçü ya da bir hırdavatçı gibi. bu, bugün müslümanlıktır yarın yerine göre başka bir din olabilir. ticaret zor zanaattır.
  • aslında dinci değil de cemaatçi olmaktan ileri gelen iki yüzlülüktür.
  • (bkz: deniz feneri)

hala bu yavşakların afişlerini, reklamlarını görüyorum sağda solda. utanmaları, arlanmaları, haysiyetleri falan gerçekten yok bu insancıkların yahu.

zöe: e oha arkadaşlar, şerefsizlikleri, yolsuzlukları belgelerle kanıtlanmış, hakkında bilmemnerelerde tutuklama kararı çıkmış insan müsveddelerini mi savunuyorsunuz?! sizde de bir durum var demek ki.
  • işi bırakıp show must go on dadında 5 vakit namaz icra ederken işçisinin maaşını geciktireni buna güzel bir örnektir vesvesedir şeydir.
  • mideyi en berbat ifsat eden durumlardan biri. iki yüzlülük çirkindir, dinci iki yüzlülüğünü tarif edecek çirkinlikte bir sıfat, bir kelime sözlüklerde bile yok. onlar bu durumu bile lehlerinde gösterebilirler, bu denli yüzsüzdürler.

"ali haklıydı ama muaviye de haksız değildi." demek suretiyle başlayan bu süreç her alana başarıyla nüfuz etmiş, tutunduğu her yerde istikrarla varlığını devam ettirmeyi bilmiştir. sayısız örnek var verilebilecek; fakat benim gücüm yok buna. kolu kıran da yeni diken de bunlar. canı acıyan başkası, canı yanan, isyan eden, muhalefet eden marjinal. kavramlar, yeniden gözden geçirilmedikçe ve tarihsel süreç yargılanmadıkça, bunların müsebbibi durumlar layık oldukları kanaate hapsedilmedikçe bu devran böyle sürüp gider.
hesabın var mı? giriş yap