• nasılsa yakarım sanıp bilinçsizce yağlanmak.
  • bir bulking çeşidi. amaç erken kilo-hacim kazanıp sonrasında yağları yakmaktır. daha enerjik ve güçlü olunur. genelde hamburger , pizza gibi besinler sık kullanılır. tehlikelidir. durdurulmadığı zaman birden obez olmuş olabilirsiniz.
  • bir daha kesinlikle yapmayacağım bulk türü.

sizi kısa sürede yağ torbasına dönüştürüyor ve bir süre sonra artan insülin direncinden dolayı kas gelişimi de inanılmaz yavaşlıyor.

ama bir kere denediğim iyi oldu çünkü kas yapmak için beslenmenin ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldu bana. 3 aylık dirty bulkta, 15 ay amaçsızca ağırlık kaldırdığım dönemden çok daha fazlasını yaptım.
  • yaşam tarzım
  • diger kardesi ise clean bulking dir
  • ömrü kısaltır.
  • hem dirty hem clean bulking yapanlardan biri olabilirim. haftanın 2 3 günü burger, pizza, bol kıymalı makarna ve soslu tavuk kanat yiyorum, geriye kalan günlerde bolca pirinç pilavı, yeşillik ve derisiz tavuk göğsü tüketiyorum.

dirty bulking yaparken burger ekmeğinin şeker oranına bakıp yemeniz daha sağlıklı olur. mesela ben uno gurme burger ekmeği tüketiyorum. tek ekmek 110 grama denk geliyor, 14.2 gram protein 40.3 gram karbonhidrat ve 6.6 gram şeker bulunduruyor. pizzayı da olabildiğince ince ve et ağırlıklı yaptırıyorum veya kendim evde yapıyorum. kan şekerim alt sınırda olduğu için (70) haftada bir kez de 2 kişilik pasta veya birkaç kaşık kurabiyesi yiyorum ve kardiyo ile günü bitiriyorum. bunlara ek olarak 3 günde bir olmazsa olmaz 1300 kaloriye denk gelen yaban mersinli smoothie içiyorum.
  • nattynin bulkı olmaz. kür yapmıyorsanız sözde bulkınızda kazandığınız her şeyi cutta iade edersiniz.

yapmanız gereken tek şey ağır kaldırıp temiz beslenmek. başka hiçbir şey düşünmenize gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap